Prośba o pomoc z dymkami i suwakami w jquery

Witam serdecznie,

Mam stronkę: http://stepby.no-ip.org/progres/test6.php

Po prawej stronie znajdują się komponenty społecznościowe (facebook, goldenline i twitter).

Po najechaniu na nie myszką - chowają się i wysuwają wielokrotnie i finalnie nie wracają do swojego pierwotnego położenia :frowning:

Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?

Dziwny problem mam także z mapką (dymkami) na tej stronie - po najechaniu myszką w FF/Chrome jest okey - ale w IE nie widać wogóle dymków :frowning:

Mógłbym prosić o pomoc z tym?

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam serdecznie.

Więcej szczegółów plz… Jak realizujesz to wysuwanie się? Javascript? CSS? Serio, nie chce mnie się szukać…

A co do dymków… Wygląda na to, że z-index tych area, jest większy niż divów z miastami dla IE, dlatego nie dochodzi w ich przypadku do hovera. Spróbuj je określić w kodzie.

zwiększyłem z-index i nie pomogło… ciągle ma te opisy w prostokątnych ramkach - zamiast ostylkowanych okienkach jak w innych przeglądarkach :frowning:

Ten sam url?

tak,ten sam

Dodałeś z-index do tych divów, które się mają pojawiać… A chyba nie to do Ciebie napisałem. Spróbuj dla takich elementów:

[/code] Określić z-index większe niż dla takich elementów:

[code]

zerknij proszę czy dobrze zrobiłem (dla województwa pomorskiego) :slight_smile:

Strona się nie ładuje…

http://46.29.150.76/progres/test6.php zobacz prosze tutaj :slight_smile:

Źle zrobiłeś. Dodałeś z-index dla area, ale dla div już nie. Dalej wiec imo area jest ponad div.

dodałem:

#gdynia{

    z-index: 9999;

}

#gdansk{

    z-index: 9999;

}

jest faktycznie dobrze. To nie problem z z-indexem, poszukam czegoś wieczorem na ten temat.

dziękuję :slight_smile: Czekam w takim razie :slight_smile:

Z dymkami jest problem dlatego, że dla IE są puste, więc ich wysokość i szerokość wynosi 0px. Wtedy trudno w nie trafić :slight_smile:

Trzeba zrobić dwie rzeczy:

  1. Sam div musi coś zawierać. Na przykład:  

  2. musisz określić poza jego szerokością także jego wysokość. Masz w kodzie jedna funkcję js, która tym się zajmuje.

nie pomogło (jeśli dobrze zrozumiałem - i zrobiłem) :frowning:

Dodane 05.08.2013 (Pn) 7:30

tzn. niektóre województwa działają… tylko na IE jak mam kursor nie na punkcie - tylko obok niego (w niektórych województwach) zaskakuje… W innych przeglądarkach jest oK:)

Pomaga, pomaga…