Prosba o pomoc ze zmianą karty graficznej

Witam wszystkich, mam nadzieję że ktoś mi pomoże.

Nie jestem zaawansowana w tematach podzespołów a chciałabym wymienić moją kartę graficzną, za bardzo nie wiem na jaką ani jak się zabrac do tego.

oto mój komp: dane o płycie z programu everest więc nie ma pełnych danych ale mam nadzieje że spece zorientują się o co kaman, prosze o pomoc ile muszę wydac kasy i czy tylko na kartę graf, wolałabym nie zmieniać wszystkiego a zagrac w resident evil 5, Tomb Rider Underworld czy Fear 2 moja karta obecna nie daje rady z tymi grami, a może to nie karta tylko cos innego?

z góry dziekuję za pomoc, aha stronka “Can You ran it” poleca mi kartę nVidia GeForce 9800 GTX or ATI HD4800

wierzyć temu czy nie? Ta karta 9800 jest dośc tania na allegro i w sumie mogłabym ją kupic ale czy zadziała z moim kompem?

zasilacz 420W

Intel® Pentium® D CPU 2.80GHz, 2793 MHz

RAM 2.1 GB

GeForce 7600 GS

płyta główna

Właściwości płyty głównej:

Nazwa płyty głównej Nieznane

Właściwości magistrali FSB:

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Przepustowość 6400 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali Dual DDR2 SDRAM

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 267 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 8533 MB/sek

420W jaka marka? Rozumiem że ten pentium D jest dwurdzeniowy? Jeśli tak to 9800GTX lub HD 4850 się nadają do gier i bez problemu je pociągną. Tylko musisz podać markę zasilacza. Co do samej wymiany zdejmujesz boczną ściankę obudowy, odkręcasz śrubkę/śrubki trzymające śledzia przy obudowie, i odginasz taki mały plastikowy haczyk, i wyciągasz kartę, składanie w odwrotnej kolejności, tyle że tego “haczyka” nie ruszasz sam się zatrzaskuje. Aha informacje o zasilaczu uzyskasz po zdjęciu tej ścianki.

IMO wymiana karty graficznej powinna być połączona z wymianą procesora, bo Pentium D do grania się nie nadaje.

Igrek wielkie dzięki za odpowiedż

mam kłopot z ustaleniem marki zasilacza, zdjełam obudowę ale marki nigdzie nie znalazłam , opis w języku niemieckim model LPK12-23, google niewiele mi powiedziały na ten temat, wymieniany kilka lat temu zapłaciłam około 200 zł za ten zasilacz z tego co pamiętam

a procek na pewno dwu rdzeniowy

jeszcze raz wielkie dzięki

Dodane 26.02.2012 (N) 20:55

SLA

pentium D nie nadaje się do grania? w to co ja gram nadaje się świetnie- bo gram cały czas :-), nie gram w super nowości, wymieniłam 3 gry w które chciałabym zagrać i jesszcze kilka w planach, to sa starsze gry sprzed paru lat

wymiana samej karty nic nie da według Ciebie?

Sama wymiany karty da i to wiele, bo demon prędkości z twojej nie jest. Strzelam, że kiedyś będziesz chciała więcej i więcej i wtedy wyjdzie, że proc za słaby :smiley:

Zasilacz = Akyga = szmelc. Wymieniłbym zanim wstawisz grafikę, chyba że lubisz jazdę na krawędzi :smiley:

Fortron 400W spokojnie styknie pod podanie przeze mnie grafiki, nie musi być fortron, może być chieftec, byle by miał mocną linię 12V jeśli się zdecydujesz na wymianę zasilacza, daj znać dobierzemy coś, aha opcja budżetowa zasilacza ale bezpieczna http://www.morele.net/aerocool-aeropgsvp-450-359408/ z tym że nie ma wtyczki dodatkowego zasilania dla karty graficznej więc była by potrzebna przejściówka molex-> 6pin

chłopaki dzięki wielkie!

co do zasilacza to już przygody miałam i wiem że to bardzo ważne! !!

Ta karta nVidia GeForce 9800 GTX to też żadne mistrzostwo świata i stare już ale jak na mój komp chyba polepszy?

Napiszcie czy koniecznie musze wymieniać zasilacz

:slight_smile:

Do obu kart które podałaś sama na początku tematu konieczna jest wymiana (pobór prądu przez HD 4850 na poziomie około 110W 9800GTX na poziomie około 135W) na pewno będziesz zadowolona z obu, jak widzisz w moim podpisie sam mam hd 4850 i jestem zadowolony, najnowsze gry najmarniej na średnich detalach śmigają w rozdzielczości 1280x1024.

Zasilacz musisz wymienić

http://allegro.pl/fortron-fsp-500-watt- … 31605.html

czy taki będzie ok?

@ UP

Pewnie, to w końcu Fortron :slight_smile:

dzięki wszystkim

wiem już co mam kupić :slight_smile:

pozdrawiam

Na jaką kartę graficzną się w końcu zdecydowałaś?