Prośba o poradę w sprawie wyboru karty dźwiękowej USB

Cześć, proszę Was o poradę jaką kartę dźwiękową kupić. Musi być ona na USB gdyż inna nie wejdzie mi do kompa (nie zamierzam ryzykować ani przynajmniej narazie zmieniać obudowy). Myślałem nad następującymi kartami z uwagi na to że budżet wynosi około 200zł:

http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-usb-i3732406094.html

http://creative.strefamarek.allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-go-pro.html

 

Raczej skłaniałbym się ku 1, wygląda na trwalszą.

Mikrofon - Logitech Desktop Microphone na jacka 3,5 - nie za bardzo współgra z moją integrą przez co muszę go mieć na min. +20 db - inaczej nic nie słychać

Słuchawki - podłączone do zintegrowanej - Shure SRH240 - grają OK jednak słychać bardzo wyraźnie i często typowe szumy od komputera, czego mam już dość i uważam że karta na USB rozwiąże mój problem.

 

Czy te karty te nadawały by się do użytku? Czy może polecacie coś innego?

Hej,

 

Posiadam kartę Soundblaster Xi-Fi Surround 5.1 Pro - świetna karta, bardzo dobry dźwięk i realny dźwięk 5.1. Czyli coś, czego nie doświadczysz w karcie Creative Sound Blaster X-Fi Go! Pro.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za odpowiedź, miałbym możliwość kupna tej karty za 190zl:

http://www.x-kom.pl/p/60471-karta-muzyczna-creative-sound-blaster-x-fi-surround-51-pro-usb.html

Jednak zastanawiam się jeszcze nad tą kartą - wychodzi taniej, nie ma tych niepotrzebnych mi dodatkowych slotów na głośniki itd a jakość dźwięku powinna być porównywalna :

http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-u3-uad-b-a-zewnetrzna-na-usb-xonar-u3-uad-b-a-405879/#div4

Prawdopodobnie wybiorę jedna z tych dwóch, tylko nie wiem jeszcze która. Najbardziej zależy mi na braku tych naprawdę denerwujących szumów. Najlepiej gdyby mógł wypowiedzieć się ktoś kto ma/miał tego Xonara.

Pozdrawiam

Hej,

Zarówno w jednej, jak i drugiej karcie problem powinien ustąpić. Jeśli zaś chodzi o wybór, musisz się zastanowić, czy będziesz korzystał z dźwięku 5.1 - jeśli tak, wybór jest oczywisty.

Pozdrawiam,

Dimatheus