Prośba o porównanie procesorów Arhlon 64 S-754 vs S-939

Witam. Mam pytanie, bo noszę się z zamiarem kupna nowego blaszaka i chciałbym się dowiedzieć jaka i czy duża jest różnica między tymi prockami: ATHLON64 3000+ S-754 i ATHLON64 3000+ S-939. Z tego co widzę różnica jest w socket’ach Jaki (te sockety) mają wpływ na prędkość procesora, jego wydajność itd.

Pozdrawiam

Grzesiek

Jeśli myślisz przyszłościowo to ten socket z racji bycia nowszym i rozwijanym przez AMD daje możliwośc wymiany procka na nowy i lepszy.

PS. Nie ten dział…

Socket 939 to wgląd w przyszłość AMD takie jest moje zdanie , co do procka też wziąłbym zdecydowanie ten drugi czyli athlon 3000+ S939 gdyż tak jak napisał Myszak jest przyszłośćiowy

tutaj masz fajny artykuł , dla porównania :wink:

http://pclab.pl/art10239.html

Przenosiny do Hardware

Przedewszystkin Socket 939 ma juz obsluge dual channel :wink:

noi nowsza technologie 0.09 :wink: a moj A64 to jest 0.13 :frowning:

Dziękję za podpowiedzi i przepraszam moderatora :wink:

Pozdrawiam

MAMROCK s. 939 jest przyszłościowy ale już niedługo wyjdzie AM2, poczekałbym to tego czasu i wtedy kupił AM2 (nie wiem jak z ceną) a jeśli zabraknie kasy to s. 939 napewno poleci troszke w dół.

Na s. 754 raczej bym się nie decydował (chyba że pod Semprona).

W czerwcu wyjdzie i będzie współpracował z DDR2 (533MHz-800MHz). A te stare podstawki 939 i 754 zostaną wycofane z produkcji do I kwartału 2007 roku. Wg zapowiedzi AMD. W czerwcu na targach Computex pojawia sie tez płyty główne do socket AM2. Jedna już jest na rynku(nie polskim)

Wyjdzie 24 maja.data premiery została przesunieta.

===::> Na Luzie