Prośba o rozpoznanie systemu operacyjnego


(zubek29) #1

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czym dokładnie jest ta płyta http://chomikuj.pl/Zubek29/Zdj*c4*99cia. Z góry dziękuję :razz:


(Łukash) #2

Jest to oryginalny nośnik producenta OEM- Vobis. Na płytce jest napisane że to recovery ,ale z tej płyty powinieneś normalnie zainstalować system i wykonać partycjonowanie. Również posiadam OEM od Vobis :wink: i u mnie te opcje są, po podaniu klucza zainstaluje Ci się automatycznie odpowiednia wersja - ta na którą masz klucz.


(zubek29) #3

A jeszcze chciałbym zapytać czy taka zwykła vista OEM ma opcje odzyskiwania systemu czy musi być to BOX? Bo na tej mojej płytce niestety nie posiadam tychże funkcji. A i jeszcze jedno a mianowicie nie rozumiem dlaczego po zainstalowaniu systemu i wpisaniu klucza muszę aktywować go jeszcze telefonicznie tzn. automat podaje mi jakieś 12 grup cyfr czy coś takiego.


(Łukash) #4

Na tej płycie nie ma środowiska odzyskiwania , musisz sobie je pobrać i wypalić na płytę: http://traxter-online.net/download/. Co do aktywacji telefonicznej, z tego co pamiętam podczas instalacji powinna być opcja auto-aktywacji online, aktywacje telefoniczną przechodzi się zazwyczaj gdy system jest offline/lub może i przekroczyłeś limit aktywacji online - coś mi się kojarzy ,że jest coś takiego.


(zubek29) #5

O to teraz wszystko jasne wielkie dzięki