Prośba o spr zestawu

Witam, proszę os sprawdzenie tego zestawu (chodzi o to czy wszystko będzie współgrać i do siebie pasować) Proszę nie podawać mi jakiś podzespołów na które powinienem wymienić bez podawania argumentów. komputer ma służyć do gier i do O/C. Na komputer nie mam więcej niż 1300zł

(radiator i pasta jeżeli trafie na dobry egzemplarz proca.)

Wszystko pasuje?

niby tak ale niektóre elementy nie są najlepszych lotów, ja bym składał coś pod AM2 :

dfi,foxconn nforce 4/570

amd x2 4200+

2x1gb 800 cl5

160gb wd sata2

palit 8600gt sonic+ (jeśli nie starczy to zwykły sonic)

amacrox ax400-pnf ,modecom mc 350W

Według mnie w zestawie podanym przez buda jest wszystko ok tylko płytke bym zmienił na Gigabyte P35 DS3L

na początku byłem przy amd ale przyznasz, ze intel się lepiej kręci xD

AMD x2 też się kręci, podobnie jak intel :wink: mój x2 3600 robi spokojnie 3Ghz.

To maks a takiego C2D lekkim wykręcisz na 2.5GHz i bije każdego amd ;]

gorzej jak nie wykręcisz bo :

a) wall

b) płyta nie pociągnie stabilnie wysokiego fsb

za dobrą płytę trzeba zapłacić a budżet jest ograniczony, zdecydowanie taniej wychodzi dobra platforma am2.

Płytka spokojnie to wytrzyma a procek wątpię żeby na takie cżęstotliwości już chwycił walla choć zdażają się niektóre że o 1mhz się podkręci z tym że na amd też można trafić że się nie podkręci

prawie każdy egzemplarz wyciągnie 2.8Ghz a jak trafisz na dobry to leci do 3,2Ghz. nawet jeżeli wyciągnie 2.8 to i tak będzie lepszy niż amd x2 4000+

na 2,8 ;D zaraz dam edita , gdzieś widziałem test :wink:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906

test jest robiony na

płycie głównej Abit AB9 Quad-GT

jednej z najlepszych w czasach świetności 965P

o ile nie zostanie programowo zablokowany, lub trafisz na proca z końcówki wafla, zwykle im tańszy proc tym z gorszej części wafla jest robiony.

na siłę nie pchał bym się w Intela

Dlatego lepiej E2180 kupić, jest duży mnożnik, a na fsb 266 musi iść…