Prośba o spr zestawu

(Pbuderaski) #1

Witam, proszę os sprawdzenie tego zestawu (chodzi o to czy wszystko będzie współgrać i do siebie pasować) Proszę nie podawać mi jakiś podzespołów na które powinienem wymienić bez podawania argumentów. komputer ma służyć do gier i do O/C. Na komputer nie mam więcej niż 1300zł

(radiator i pasta jeżeli trafie na dobry egzemplarz proca.)

Wszystko pasuje?

(Technik Elektro) #2

niby tak ale niektóre elementy nie są najlepszych lotów, ja bym składał coś pod AM2 :

dfi,foxconn nforce 4/570

amd x2 4200+

2x1gb 800 cl5

160gb wd sata2

palit 8600gt sonic+ (jeśli nie starczy to zwykły sonic)

amacrox ax400-pnf ,modecom mc 350W

(Rastko1) #3

Według mnie w zestawie podanym przez buda jest wszystko ok tylko płytke bym zmienił na Gigabyte P35 DS3L

(Pbuderaski) #4

na początku byłem przy amd ale przyznasz, ze intel się lepiej kręci xD

(Technik Elektro) #5

AMD x2 też się kręci, podobnie jak intel :wink: mój x2 3600 robi spokojnie 3Ghz.

(Rastko1) #6

To maks a takiego C2D lekkim wykręcisz na 2.5GHz i bije każdego amd ;]

(Technik Elektro) #7

gorzej jak nie wykręcisz bo :

a) wall

b) płyta nie pociągnie stabilnie wysokiego fsb

za dobrą płytę trzeba zapłacić a budżet jest ograniczony, zdecydowanie taniej wychodzi dobra platforma am2.

(Rastko1) #8

Płytka spokojnie to wytrzyma a procek wątpię żeby na takie cżęstotliwości już chwycił walla choć zdażają się niektóre że o 1mhz się podkręci z tym że na amd też można trafić że się nie podkręci

(Pbuderaski) #9

prawie każdy egzemplarz wyciągnie 2.8Ghz a jak trafisz na dobry to leci do 3,2Ghz. nawet jeżeli wyciągnie 2.8 to i tak będzie lepszy niż amd x2 4000+

na 2,8 ;D zaraz dam edita , gdzieś widziałem test :wink:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906

(Michal Kolatek) #10

test jest robiony na

płycie głównej Abit AB9 Quad-GT

jednej z najlepszych w czasach świetności 965P

o ile nie zostanie programowo zablokowany, lub trafisz na proca z końcówki wafla, zwykle im tańszy proc tym z gorszej części wafla jest robiony.

na siłę nie pchał bym się w Intela

(Mariosti*) #11

Dlatego lepiej E2180 kupić, jest duży mnożnik, a na fsb 266 musi iść...