Prośba o sprawdzenie kodu HTML


(Przemek Pleczuk) #1

(master of disaster) #2

Raz, nie rób na tabelkach - rób na divach ponieważ lepiej żebyś nie wpadał na samym początku w zły nałóg. Tabelki nie służą do takich rzeczy.

Dwa, nie zbyt obfity ten kod a walidator pokazuje jeden błąd. Sprawdź sobie na http://validator.w3.org/ i będziesz wiedział w czym błąd tkwi.

btw.

Chyba se jaja robisz ;] Dlaczego ktoś ci ma robić CSS ?! A dla Twojego dobra zrób to sam to się więcej nauczysz.

Więcej zastrzeżeń nie mam, no ale co tu więcej mówić gdy strona ma zaledwie 30 linijek :).

Ale ucz się ucz bo nauka to potęgi klucz :wink:

PS. Jakbyś nie znał tej strony to polecam :arrow: http://www.kurshtml.boo.pl/


(Wiktor 1996 96) #3

W Photoshopie stronke robiłeś?


(matiit) #4

Pisać CSS'a do tabelek?

To typografię chyba tylko jakąś ładną ustawić.


(Przemek Pleczuk) #5

master of disaster , walidacje robiłem i też ten jeden błąd widziałem ale nie wiem w jaki sposób to naprawić, jutro po patrze kursy CSS i spróbuje to postawić na DIVach.

Tą stronkę znam.

wiktor96 ,

Tak, wygląd i cięcie na plastry robione w Photoshopie.

matiit ,

Widziałem już kilka stron napisanych w podobny sposób, czyli że do tabelek były dodane ID.

P.S.

Mam pytanie, bo jak kiedyś gadałem z kolegą o tych tabelach i Divach to mi powiedział że DIVy są pod PHP bo pod HTML`em się sypią, a znowu Divy w HTMLu są do niczego.

Co wy o tym sądzicie?


(IcyMat) #6

Yyy... zapytaj się kolegi czego się najadł/napił/nawąchał zanim to powiedział - co PHP ma do div'ów? HTML (a jego jakby cześcią są div'y) odpowiada za strukturę strony, a PHP w uproszczeniu generuje strony w HTML'u więc jak dla mnie wypowiedź twojego kolegi jest bezsensu...


(Sitemaster) #7

Jak nie wiesz jak zacząć layouty cssem formatować, to skorzystaj na początku z jakiegoś generatora http://www.code-sucks.com/css%20layouts/ i zobacz jaki kod wqypluwa. Weź przerób jakiś prrosty kurs online css'a i zabierz się za analizowanie kodu. Potem zacznij sam strony budować.


(Przemek Pleczuk) #8

api ,

dzięki za rady, jutro z samego rana zacznę zabawę z tym całym CSS.


(Wiktor 1996 96) #9

W Photoshopie jest taka funkcja a dokładnie kiedy potniesz stronkę wejdź w plik Zapisz dla Internetu i urządzeń (w wersji pl) w okienku Zapisz potem w Zapisz jako typ HTML i obrazy potem pod spodem w ustawienia zaznacz inne... pod ustawienia plasterki i zaznacz generuj CSS i masz stronkę na CSS.Jeśli mnie nie zrozumiałeś przeczytaj to tu jest jak wygenerować CSS http://photoshop.pl/node/4567