Prosba o sprawdzenie loga

Prosze o sprawdzenie loga. Z gory dzieki. Chcialbym jeszcze zapytac co jest grane jak przy starcie systemu pojawia sie komunikat o braku pliku ibm0001.exe (albo imb0001.exe - nie pamietam) w folderze /Program Files/Microsoft Shared/Web Folders/. Jak to mozna zastapic, usunac, naprawic, lub skad zdobyc ten plik? I generalnie to caly czas winlogon.exe probuje mi sie polaczyc z jakimis serwerami… Nie moge tego usunac bo jest to jakis proces systemowy…

  1. Wyłączyć Przywracanie systemu w XP TU

  2. Zastartować do trybu awaryjnego bez internetu(opis w linku wyżej).

  3. Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked. Wpisy zostaną usunięte.

  4. Skasować z dysku pliki, które podkreśliłem na czerwono

  5. Dokończyć skanerami online - Scanery do wyboru

  6. Pokazać nowy log :stuck_out_tongue:

Odpal LSP-Fix zaznacz “I know what I’m doing” następnie w okienku Keep zaznacz plik webhdll.dll i za pomocą strzałki (>>) przenieś go do okienka Remover i kliknij Finish

Po pierwsze to dzieki. Juz prawie wszystko wyglada fajnie. Jednak zostala jedna rzecz. Avast mnie ciagle informuje, ze

Sprawdzilem ten plik winlogon.exe w skanerze online i jest ok. Plik znajduje sie w katalogu windows/system32/. Pojawia sie kilka takich komunikatow. Kazdy probuje sie polaczyc z innym adresem. Wklejam nowy kod po wykonaniu wszystkich punktow z instrukcji. Da sie cos zrobic z tymi polaczeniami?

No czysto, użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable. Po użyciu tego narzędzia wymagany jest reset sysa.

Zmienilem wszystkie na disabled. Pojawil sie komunikat “komputer jest juz bardzo dobrze chroniony. gratulacje!” czy cos w tym stylu… Jednak to nic nie dalo… Nadal avast wykrywa mi probe polaczen z winlogon.exe do roznych serwerow i wyswietla komunikat, ze minal czas na polaczenie internetowe… Pod tym adresem: http://www.members.lycos.co.uk/rydzykta … nlogon.jpg mozna zobaczyc jak to mnie wiecej wyglada… Czy istnieje mozliwosc zaradzenia temu czy pozostaje tylko format?

Tutaj nic nie zrobimy potrzebny dobry Filtry antyspam + dobry FIREWALL - zobacz http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=33716 oraz TUTAJ

OK dzieki, ale generalnie filtr spamu tu chyba nic nie da. Fakt, ze winlogon.exe sie laczy z jakimis gownianymi serwerami nie jest powiazany z poczta… Przynajmniej ja to tak rozumuje… Nie dostaje zadnego spamu itd… Wiec czy jest sens aby go sciagac i instalowac?

edit: Tak jeszcze wpadlem na pomysl… A gdyby zamienic plik winlogon.exe od innego kompa, na ktorym nie ma zadnych problemow i ten plik wydaje sie byc czysty to czy mogloby to rozwiac problem?

Nie firewall-a jak zainstalujesz będzie spokój :wink:

Te programy przy avast! - ale na razie pomyśl o firewall-u