Prośba o sprawdzenie logów - komputer działa bardzo powoli

Jak w temacie, oto logi z FRST

FRST http://www.wklejto.pl/912078
Addition http://www.wklejto.pl/912079
Shortcut http://www.wklejto.pl/912081

Dziękuję z góry za pomoc

1 polubienie

To teraz musisz poczekać na @iJuliusz, ale przydałoby ci się w laptopie więcej ramu :slight_smile:

… i większy ssd, te tanie „pod korek” zwalniają.

Dzięki za odpowiedzi. Wiem, że z ssd tak jest, tylko ten laptop takie ma momenty zawiechy, że dziala strasznie powoli :slightly_smiling_face:

Masz zainstalowaną aplikację App Explorer firmy SweetLabs. Pewnie przez Lenovo. SweetLabs ma na swoim koncie również aplikację Pokki i Opencandy które są uważane za programy szkodliwe. App Explorer jest uwazana za łagodniejszą formę adware powodująca zwiększenie ilości reklam i spowolnienie pracy systemu.
Poczekaj jednak na @iJuliusz . To on będzie proponował co dalej.

1 polubienie

Witajcie koledzy :wink:

Faktycznie App Explorer należałoby odinstalować
Dodam jeszcze, że zapewne system odetchnie, gdy odinstalujesz Avast.
Windows Defender w zupełności wystarczy

Wykonaj poniższe polecenia, oczyścimy trochę system

  1. Odinstaluj App Explorer z listy programów

  2. Odinstaluj Avast narzędziem AvastClean

  3. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Asia\Desktop
    „Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
    fixlist.txt (2,5 KB)

  4. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.

  5. Po restarcie wklej plik wynikowy.

  6. Pobierz ADWCleaner

  7. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść

  8. Wklej plik wynikowy.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Ja nie wiem co ludzie mają z tym Avastem i tak na niego się uparli.
Bo na „A” jest, pierwszy z brzegu??

Picasso kiedyś reklamowała na fixitpc.pl ale czy dalej reklamuje w erze wbudowanego defendera w Windows 10…

Nie przypominam sobie by tam cokolwiek reklamowała. Co najwyżej podaje do wiadomości.

Ja pamiętam post gdzie stwierdziła użytkownikowi, że na jakiś tam rok najlepszy z darmowych był Avast i coś o tym że niby ma najwięcej „osłon” w tym poście było.

Raczej takich postów nie wywala, znikają tylko notatki techniczne „post na kasację” jak jej zdrowie pozwoli uaktualnić coś.

Bardzo dziękuję wszystkim za wiadomości. Laptop nie jest w moim użytkowaniu. Staram się jakoś pomóc znajomej. Ogólnie trochę wiem, że te avasty itd to zwalniają działanie komputerów, nie chciałem jednak nic robić przed poradami @iJuliusz. Bardzo bardzo dziękuję :slightly_smiling_face:

A ja pamiętam że gdzieś komuś coś, tylko nie pamiętam gdzie to coś.

Tak przy okazji. Norton kupił Avasta.

One tak jak każdy obecny, dobry, zewnętrzny AV są „zasobożerne”. Darmowy ma dodatkowo reklamy. Pozostaje za darmo M$ Defender albo parę płatnych. W tym Avast. Z rozszerzonych testów typu „Intel w środku, na zewnątrz głupek” za rok 2020 (ostatni test) najlepiej wyszedł Kaspersky mimo ze całego testu pozytywnie nie przeszedł. Jego atrybutem było to że inne bardziej poległy.

Zrobiłem wszystko zgodnie z zaleceniami @iJuliusz. oto wklejki:
AdwCleaner
Fixlog

1 polubienie

Dziękuję, ale w momencie, w którym odpisuję, nie działają linki :thinking:

Kurcze nie wiem co to może być, bo u mnie na paru urządzeniach normalnie się odpalają. Dziękuję @iJuliusz za pomoc :slightly_smiling_face:

U mnie również działają.

+1 działają

W porządku. U mnie już też

Zrób skanowanie MBAM

  • Pobierz MalwareBytes MBAM 4, przycisk obok wersji 3.8.3
  • Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  • Zainstaluj MBAM w wersji na Komputer Osobisty
  • Pierwsze kroki - Wybierz wersję - darmowe Premium na 14 dni lub kontynuacja wersji podstawowej
  • Wejdź w Ustawienia w Prawym górnym rogu
  • Zakładka Bezpieczeństwo
  • Wyłącz Autouruchamianie, jeśli nie zamierzasz zostawiać programu w systemie
  • W Opcjach skanowania zaznacz trzy pierwsze z czterech dostępnych
  • Skanuj w poszukiwaniu Rootkitów
  • Skanuj archiwa
  • Użyj sztucznej inteligencji …
  • Wróć do Głównego Menu
  • Rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wklej plik wynikowy.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.