Prośba o sprawdzenie logów - przeglądarka włącza się ze startem systemu

Witam
Proszę o sprawdzenie moich logów. Od paru dni wraz ze startem systemu włącza mi się okno przeglądarki na sekundę i znika. Przeglądarka działa w tle ponieważ jak sprawdzam menadżer zadań to tam jest parę procesów działających dotyczących przeglądarki. Ten problem mam z Google Chrome i jak całkowicie odinstalowałem go programem Revo Uninstaller to ten sam problem jest z Microsoft Edge. Proszę pomóżcie mi bo nie wiem co się dzieje.

Addition.txt (58,0 KB)
FRST.txt (39,8 KB)
Shortcut.txt (46,4 KB)

Analizuję raporty i przygotuję plik naprawczy.
Pozdrawiam

W oparciu o przesłane raporty wstawiam skrypt naprawczy.

Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST
fixlist.txt (8,2 KB)

„Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie , nie należy go stosować na innym komputerze”

Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę. (wykonaj jako pierwszą czynność)

Po restarcie wklej plik wynikowy.

Przeskanuj MBAM i ADW Cleaner

MBAM:

Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.

Zainstaluj MBAM w wersji na Komputer Osobisty

Pierwsze kroki - Wybierz wersję - darmowe Premium na 14 dni lub kontynuacja wersji podstawowej

Wejdź w Ustawienia w Prawym górnym rogu

Zakładka Bezpieczeństwo

Wyłącz Autouruchamianie, jeśli nie zamierzasz zostawiać programu w systemie

W Opcjach skanowania zaznacz trzy pierwsze z czterech dostępnych

Skanuj w poszukiwaniu Rootkitów

Skanuj archiwa

Użyj sztucznej inteligencji …

Wróć do Głównego Menu

Rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie.

Wstaw pliki wynikowe ADW Cleaner i MBAM
Napisz czy widzisz poprawę.
Pozdrawiam

2 polubienia

Przesyłam plik wynikowy po wgraniu pliku naprawczego. Zrobiłem restart i już przeglądarka się sama nie uruchamia. Jestem zadowolony dziękuje za pomoc. Zaraz przeskanuje z MBAM i ADW Cleaner.
Addition.txt (53,5 KB)
FRST.txt (37,5 KB)
Shortcut.txt (46,4 KB)

Przeskanowałem programem ADW Cleaner i MBAM i nic nie wykryło. Wszystko działa fajnie. Mam nadzieje że się cos nie popsuje. Dziękuję bardzo krzysztoft1 za pomoc.

1 polubienie

Witaj @Ravexus

Wtrące się :wink:
Jeszcze jedno do zrobienia

fixlog.txt

Znajdziesz go w katalogu, z którego uruchomiłeś FRST64
C:\Users\rafal\Downloads

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Tylko jest problem bo przez przypadek już usunąłem ten plik. Próbowałem go odzyskać przez program Recuva i nic z tego. A można jakoś przywrócić pliki usunięte z kosza?

Poszukaj w %SystemDrive%\FRST\Logs

Fixlog_25-08-2023 21.18.14.txt (27,0 KB)
coś takiego znalazłem. to chyba jest to

1 polubienie

Tak, to.
Dziękuję :slight_smile:

Wszystko w porządku już mam? W ogóle miałem wirusa czy coś innego?

Miałeś szkody po malware. Zostały one usunięte i przywrócone do ustawień domyślnych
Usuń pozostałe programy naprawcze stosując narzędzie KpRm

Uruchom i zaznacz opcje: Delete Tools, Registry Backup, Create Restore Point, Delete now.
obraz

Kliknij Run.
Wstaw plik wynikowy.

Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:

Jak chciałem zainstalować KpRm to wyskoczyło mi ostrzeżenie że to niebezpieczny program. Czy mam to zignorować i zainstalować?

Zignorować i uruchomić, ewentualnie jeśli masz obawy możesz usunąć wszystkie pliki/foldery utworzone przez FRST oraz narzędzie jako takie, zmień nazwę pliku FRST/FRST64.exe na uninstall.exe i uruchom ten plik. Procedura wymaga restartu i działa tylko poza Środowiskiem odzyskiwania systemu (RE).

Tak na marginesie Edge będzie się włączać gdy zamykałeś/restartowałeś system bez zamykania Edge i masz włączone:

2 polubienia

Wysyłam plik wynikowy. Edge po wyłączeniu działał w tle ale teraz już mam Chrome i po wyłączeniu okna nie ma go w tle wiec jest dobrze.
kprm-20230826181532.txt (1,4 KB)

FRST usunięty.
Cieszę się, że problem został rozwiązany.
Pozdrawiam

1 polubienie

Bardzo dziękuję Ci za pomoc krzysztoft1. Teraz mam wrażenie albo tak rzeczywiście jest że Chrome szybciej otwiera strony. Super forum :slight_smile:

2 polubienia

Dodam jeszcze, że niektóre wpisy znalezione w logach i nieoznaczone automatycznie, zgłosiłem do Farbar
i w nowej wersji będą już oznaczane :slight_smile:

Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.