Prośba o sprawdzenie logów

Jak w temacie, proszę o sprawdzenie logów. Komputer należy do mojej cioci, i mimo że ma 2GB ramu i i3, chodzi bardziej tragicznie jak stary laptop z prockiem 1GNz i 500 MB ramu. Poza tym zaczęły się jakieś dziwne rzeczy z włączaniem na profilu tymczasowym (chociaż po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu, udało mi się wejść na właściwy profil użytkownika - w systemie domyślnie jest tylko jeden profil, mojej cioci). Skanowanie dysku programem HD Tune nie wykazało żadnych błędów.
FRST
Addition
Shortcut

Z góry dziękuję za pomoc

Na początek usuń Browser Security i Microsoft Silverlight
Zainstaluj Malwarebytes Antimalware i przeskanuj nim komputer i wrzuć log, tylko nie zapomnij wyłączyć ochrony trybie rzeczywistym bo będzie trochę muliło
Zalecałbym też usunięcie Microsoft Security Essentials i korzystać tylko co pewien czas ze skanowania malwarebytes

W firefoxie odśwież przeglądarkę (zostaną hasła i zakładki) albo usuń ublocka i TLS ponieważ są przestarzałe i zainstaluj na ich miejsce ublock origin
Na Chrome też zainstaluj Ublock origin
Usunąłbym folder C:\Program Files\IObit ponieważ nie ma zainstalowanego programu a folder istnieje i coś się uruchamia w nim co jakiś czas

Zaktualizuj VLC, LibreOffice, 7-zip, CCleaner
Zamieniłbym Adobe Acrobat Reader na lżejszego SumatraPDF aby nie denerwowała ikonka aktualizacji

Z tego co widzę to twoja ciotka nie używa jakiś wyrafinowanych programów więc czy myślałeś by zainstalować tam prostego i lekkiego Linux Mint Mate?

Dziękuję za odpowiedź. Skan jest TUTAJ.
Co do aktualizacji programów to porobię to wszystko.
A Linux? Starałem się jej to przedstawić, pobawiła się nawet Mintem na moim starym laptopie (ze środowiskiem Cinnamon co prawda, ale jednak) i stwierdziła że jak na razie nie jest gotowa na taką przesiadkę. Ale obiecała że sobie to przemyśli jeszcze. A ja naciskał nie będę, bo wychodzę z założenia że to użytkownik komputera ma zdecydować z jakiego środowiska będzie korzystać

Jak skończysz wykonywać poprzedni post to uruchom komputer ponownie i zrób kolejny skan FRST

A co do linuxa to na słabsze komputery trochę lepszy by był Mate od Cinnamona, ale jak nie chce no to szkoda bo by nie musiała zbytnio martwić się o bezpieczeństwo i aktualizacje oprogramowania

Apropo Linuxa to nie będę się upierał przy Cinnamonie instalując jej ewentualnie ten system. Pewnie zainstalowałbym właśnie MATE ze względu na bebechy jej laptopa. I będę się jeszcze starał ją namówić ale cóż - nie moja decyzja
A co do raportów to zrobiłem po raz drugi:

FRST
Addition
Shortcut

Usunąłbym dropbox ponieważ ma raczej duży wpływ na start systemu, ale zdaje mi się że jest wykorzystany do synchronizacji plików.
I jak, dalej występują problemy?

Z dropbox korzysta rzadko, ale korzysta.
Co do problemu to jeszcze nie uświadczyłem od eczoraj, jak posprzątałem dysk, zrobiłem defragmentację ito. Ale że nie jestem pewien czy te problemy nie wynikają z jakiegoś złośliwego programu to wolałem jeszcze żeby logom przyjrzał się ktoś bardziej obeznany w temacie :wink: . Także jeśli nie widać nuc podejrzanego to dziękuję bardzo za pomoc.