Prośba o sprawdzenie logów

Witam
Nie wiem czy mogłem złapać jakiegoś wirusa, raczej nie wydaje mi się, niedawno zresztą tutaj zakładałem temat odnośnie sprawdzenia logów i było czysta, ale zaniepokoiło mnie dzisiaj, że na maila dostałem info, że ktoś wysłał prośbę o reset mojego hasła na facebooku. Oczywiście może to być przypadek (ja nie wysyłałem takiej prośby), ale też trochę się zaniepokoiłem, że może jakiś jednak wirus w kompie, dlatego wolę dmuchać na zimne i jakby ktoś mógł rzucić okiem to byłbym wdzięczny.
http://www.wklejto.pl/809625
http://www.wklejto.pl/809629
http://www.wklejto.pl/809627

1 polubienie

iJuliusz się nie namęczy zbytnio. A tak przy okazji, jeśli korzystasz z Avasta to zerknij tu i zastosuj się do rad o ile tego wcześniej nie zrobiłeś.
https://niebezpiecznik.pl/post/jak-avast-w-cwany-sposob-sprzedawal-dane-swoich-uzytkownikow-innym-firmom/

Tzn.? Nie widać żadnego wirusa?
A co do Avasta, wszedłem przez “ustawienia” - “ogólne” - “ustawienia prywatności”, tylko nie wiem czy to o to chodzi o czym jest wspomniane w artykule, bo trochę inaczej to wyglada. Tam są punkty między innymi: udostępniaj dane Avast by poprawić bezpieczeństwo; pomóc nam tworzyć nowe produkty; narzędziom analitycznym innych firm; abyśmy mogli oferować ci oferty innych firm. To o to chodzi? I tutaj mam wszystko odznaczyć?

Ja tam widzę kosmetykę. No ale poczekaj na iJuliusza .Ja tym się kiedyś bawiłem ale Farbar non sto ten program rozwija więc mogę czegoś nie dostrzec.
Co do drugiej rzeczy to tak. Jak masz to zaznaczone to tym samym wyrażasz zgodę na zbieranie danych

Czyli wszystko jak leci odznaczyć?
A jeśli jest czysto na komputerze, to kwestia facebooka, to rozumiem, że raczej po prostu pewnie przypadek? Choć z drugiej strony jakoś trudno mi uwierzyć, że ktoś ma podobny mail… Czy w takim razie powinienem coś w tej kwestii zrobić, czy spokojnie można się logować i nie muszę zmieniać hasła, i mogę spokojnie tego maila zignorować? Skoro w kompie nie ma wirusów, to w takim razie chyba zagrożenia, że ktoś mi konto przejmie chyba nie ma. Na maila od facebooka z prośbą o zresetowanie hasła nie zareagowałem, nic nie zrobiłem nie skorzystałem z tego kodu.

Ja nie powiedziałem że jest czysto a tylko że ja nie widzę bezpośrednich zagrożeń ale to nie znaczy że w systemie jest OK.

Ok, czyli czekam, by ktoś to dokładnie przejrzał.

Cierpliwości. Nic się takiego nie stanie.

Witaj.

  1. Nie ma infekcji w systemie.

  2. Błąd w Dzienniku Zdarzeń, siedzi w Windows 7
    Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent
    Naprawisz plikiem MicrosoftFixit50688.msi.
    Kliknij w Zielony Download, może wyskoczyć dodatkowe okno z reklamą, zamknij je, a pobrany plik uruchom i zainstaluj poprawkę.

  3. Wykonaj sprawdzanie dysku:
    Wyszukaj cmd poprzez Win+S, gdy znajdzie wiersz polecenia kliknij Prawym i wybierz Uruchom jako Administrator
    Wpisz komendę chkdsk c: /r /f /x [Enter]

Odnośnie 3punktu, to dokładnie co mam zrobić? Nie za bardzo rozumiem jak mam wyszkuwać to cmd?

Ok, jeśli dobrze wszystko zrobiłem, to wyświetla mi się, że “Typ systemu plików to NTFS. Nie można zablokować bieżącego dysku.” Dalej, że “program nie może dzialać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces”.
Tylko nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem.

Czyli rozumiem, że jeśli idzie o kwestie wirusów, to jest ok i nie ma żadnego zagrożenia? I nie mam co się obawiać jeśli idzie o tego maila z facebooka? Bo głównie tak jak pisałem, to mi nie dawało spokoju.

Nigdy nie ufaj tego rodzaju mailom. Nie klikaj na nie.
Wejdż na tego faceboka i tam sprawdż czy administracja wysłała ci jakąś wiadomość.

Gdzie można to sprawdzić? Mail wydawał się być ok, tzn. adres.

Nie mam facebooka ale pewnie jak się zalogujesz to jest tam jakaś zakładka typu Wiadomości, podobnie jak na tym portalu

Ok, znalazłem. Zgadza się, że maila wysłali. Więc albo kwestia przypadku i ktoś przez pomyłkę wpisał mój mail, albo ktoś chciał mi się dobrać do konta.

Pewnie tak. Na wszelki wypadek zawsze najpierw sprawdzaj na portalu wiadomości.

A mam pytanie, bo teraz mi po każdym uruchomieniu komputera i włączeniu przeglądarki na większości stron wyskakuje mi powiadomienie o polityce prywatności, ciasteczkach. Czy to przez odznaczenie tych opcji w Avaście o czym było wyżej (choć wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo co ma piernik do wiatraka, czyli Avast do Firefoxa), czy to po tym pliku naprawy błędu w Windows7? Przyznaję, że trochę to uciążliwe. Za każdym razem tak jakbym pierwszy raz się pojawiał na danej stronie.

Obowiązek stron. Być może opcje z Avast jakiś wpływ na to mają. Nie mam avasta więc nie wiem .Moze wpływ na to ma opcja w FF dotycząca bezpieczeństwa.

No tak, zdaję sobie z tego sprawę. Tylko, że teraz za każdym razem muszę wcisnąć, że “rozumiem” itp. :slight_smile: Dawniej po prostu zapamiętywalo na danej stronie jak raz dałem zgodę, a teraz miałem chwilę wyłączone komputer, wchodzę i znowu wszędzie te okienka mi wyskakują.