Prośba o sprawdzenie logów

Jako, że poprzedni temat (odnośnie komputera, który sam się uruchomił kilka razy) został przeniesiony i rozmył się jeśli idzie o kwestię sprawdzenia logów, a jednak bardzo mi zależy na tym, by ktoś przyjrzał się czy tutaj nic się nie dzieje i czy nie ma jakiejś infekcji, wirusów, robaków czy czego tam jeszcze, to zrobiłem dziś jeszcze raz skan. Byłbym bardzo wdzięczy za odpowiedź i gdyby ktoś się temu przyjrzał czy tutaj jest czysto, chciałbym móc wkluczyć zagrożenie z tej strony i upewnić się, że nic mi nie mąci w komputerze.

Addition.txt (35,6 KB)
FRST.txt (16,9 KB)
Shortcut.txt (31,1 KB)

PS. Jeśli są tam dziś jakieś błędy z rana odnośnie uruchamiania komputera, to uruchamiałem kilka razy, bo próbowałem odpalić bios, ale mi się nie udawało, więc raczej nie ma co się tym sugerować.

Nie widzę żadnej infekcji. Tylko kosmetyka.

  1. Możesz zamienić Avast Free na Bitdefender Free. LibreOffice do aktualizacji.
    Microsoft Silverlight nie jest już wspierany. Należy go odinstalować.

  2. Teredo Tunneling Pseudo-Interfacelink.

  3. W przeglądarce niepotrzebnie używasz Adblocka, jeśli masz uBlock Origin (filtry pkt. 6.2).
    Rozszerzenia Avasta uznaję za zbędne.

Poradnik do Firefoxa → Instrukcje-i-Tutoriale/FirefoxBezpieczenstwo.md at master · qarmin/Instrukcje-i-Tutoriale · GitHub

Uruchom FRST/FRST64.exe, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw” → https://pastebin.com/raw/84aG22Jm


Profilaktycznie skanowanie:

  • RogueKiller Anti Malware
    Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).

Odsyłam zatem do pierwotnego wątku → https://forum.dobreprogramy.pl/t/komputer-sam-sie-wlacza-czy-to-moze-byc-wirus-czy-inna-przyczyna

2 polubienia

A jest możliwe, że komputer jest zinfekowany, ale nie widać tego w logach? Rozumiem, że tutaj patrząc na to co podesłałem jest czysto, ale w takim razie kompletnie nie mam wytłumaczenia dlaczego się mi komp sam włączał. Jeśli idzie o sieć też wydaje się, że nikt się nie włamał, na komputerze wirusów brak, więc nie wiem już co mogło spowodować taki problem.

Jeśli skaner także niczego nie wykrył, to infekcji nie ma.

Problem zapewne leży w ustawieniach lub sterowniku - np. sieciowym. Pobierz możliwie najnowsze sterowniki do swojego komputera ze strony producenta, o ile jeszcze je dystrybuuje.

2 polubienia

Właśnie dlatego temat został przeniesiony :wink:

3 polubienia

Ok, spoko, w takim razie przepraszam za zamieszanie :slight_smile: A jak już tu jeszcze jestem to spytam odnośnie dziennika zdarzeń. Przeglądam sobie „widoki niestandardowe → zdarzenia aministracyjne” i tam jest pełno błedów typu: „Nie można uruchomić usługi eapihdrv z powodu błędu nastąpiło zablokowanie ładowania sterownika”. Kolejne częsty błąd „ładowanie sterownika ehdrv zablokowany niezgodność z systemem” lub"Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: cdrom” Szczególnie te dwa pierwsze błędy występują dość często, dosłownie po sobie, kilka w ciągu kilku sekund, a potem czasem nawet parę dni ciszy i znowu się narastają. Pojawiły się gdzieś chyba od maja, wcześniej jak przeleciałem przez te dane, to ich nie widać.
To jest coś czym trzeba się przejmować, czy raczej bez znaczenia?