Prośba o sprawdzenie parametrów lte+

Nie za bardzo się znam.
Czy te parametry są ok czy jednak lepiej zainwestować w zewn. porządną antenę?

Na moje są bardzo dobre. Masz -73dBm gdyby ta wartość była powyżej -100dBm to można by było się zastanawiać jak poprawić ten wynik (im niższa wartość dBm tym lepiej). Więc jeżeli nie masz problemu z połączeniem to nie musisz inwestować w zewnętrzną antenę.

Wyniki z Huawei B818 stojącego przy oknie, w budynku obłożonym blachą falistą (ściany i dach)

CQI
CQI0:15 CQI1:11
RSRQ
-5.0dB
RSRP
-77dBm
RSSI
„>=-51dBm”
SINR
15dB
Moc transmisji bezprzewodowej
PPusch:3dBm PPucch:-21dBm PSrs:0dBm PPrach:-6dBm
MCS modulacji/demodulacji wysyłania
mcsUpCarrier1:26
MCS modulacji/demodulacji pobierania
mcsDownCarrier1Code0:16 mcsDownCarrier1Code1:20

obraz

Natomiast osobną kwestią jest wydajność i obciążenie nadajnika, wydajność linii zasilającej nadajnik BTS.

Ja w T-Mobile wieczorami miałem ponad 200Mb/s na B818 :slight_smile: OD 3 tygodni mam swiatłowód symetryczny i jakbym na nowo odkrył internet, zero stresu tylko odplasz co chcesz i jak chcesz :slight_smile:

Chyba że dostaniesz bana, wtedy router nie pomaga (bany na ID użytkownika a nie IP).

za co miałbym mieć bana?:stuck_out_tongue:
Sprawdzałem ten modem na innej karcie sim tego samego operatora, wyciąga 100-120Mb/s czyli 100% mam jeszcze zapasu przy obecnej ofercie.

Najlepiej działa mi na antenach wewn i agregacji pasm 2100-2600Mhz.

To było do Pana Garoz, on chyba ma jakieś powiadomienia „lordek zidentyfikował nowy nick, trzeba uciekać”.

1 polubienie

Bynajmniej b535 u mnie na powyzszym konfigu ma wydajność na poziomie 100-120Mb/s czyli dwukrotność tego co przewiduje umowa. Jednak konkurencji brak, więc zakup B818 było by stratą kasy…

Pobaw się jak garoz z wystawianiem na allegro.
On czasem kupuje coś na góra miesiąc testów i sprzedaje jako używane.

Chyba że jednak na te raty 0 wzięte, wtedy może Play dać ban na IMEI portu SIM lub ktoś śmieć chcieć dowód spłaty rat / „niekaralności” routera.

to chyba nie do mnie.
Dlink 921 mam od 4 lat z nielimitowanej oferty lte. Został rozkręcony i modem z niego przełożyłem do laptopa. B535 również rozkręcony, ale oba są w pełni spłacone i B535 jako modem działa ok, oprogrowanie w nim w koszmar. Ale to chyba standard u Huawei.

A czego Ci brakuje w tym oprogramowaniu?

tam w zasadzie nic nie ma. Zmniejszenia mocy nadawania wifi np. brakuje vnstat. Sprzęt ma potencjał, ale oprogrowanie to ubija na amen

Stary, to ma być sprzęt pozwalający na szybki setup, a nie na zaawansowaną konfigurację. Im mniej funkcji tym dla nich mniejsze ryzyko, że użytkownik coś skopie i marce się oberwie.

jednak openwrt zjada na śniadanie Huawei. Huawei w zasadzie nie ma żadnych opcji.