Prośba o wycenę pc

Witam ciekawi mnie ile jest warto mój pc.
Nazwa płyty głównej Asus Maximus II Formula
procesor intel quad core 2.83 ghz (q9500)
Ram: 8gb 4x2gb 800mhz
karta graficzna asus stix gt1050ti 4gb
ssd SanDisk 250 Gb
hdd segate 1Tb
hdd wdc 250Gb
zasilacz be quiet s8-500W
Obudowa Corsair Carbide Series 100R (CC-9011075-WW)
dodane 2 wentylatory na gorze obudowy +1 z przodu master cooler
na cpu zamontowany wiekszy radiator z chlodzeniem przekraczajacym 6 000rpm
2x usb3.0 pod pci
z góry dziękuje za wycenę dodam ze jestem nowy tutaj więc proszę o wyrozumiałość
jak popełniłem jakieś błedy

Niedużo, może nie jest to sprzęt za 200 zł, może z 400/500 zł za wszystko dostaniesz no i z drugie 500 za kartę. Swoją drogą po kiego wkładałeś taką drogą do takiego procka :slight_smile: ?

Z góry dzięki za ocenę ,a co do tege czemu wsadziłem katę pod tego procka już mówię są tańsze i w testach wypadają podobnie (do niektórych procków s serii i3,i5).
troche niska twoja wycena ale rozumiem to każdy podchodzi inaczej do sprawy
sam procek można kupić za około 250zł
obudowa ponad 150zł
zasilacz 270zl
płyta główna to koszt dość różny za nówkę trzeba wydać ponad 800 (ebay)
za 1 kość ramu to koszt w( komnet) ponad 100zł
ssd SanDisc 380 zł
2x hdd nwm jaka cena za nie
usb3.0 pod pci 30zl

Chyba Nowy ! :slight_smile:
Używany, to według allegro od : kup teraz 119,00 zł z dostawą :slight_smile: Dlatego moja wycena wyszła za niska według Ciebie, bo patrzysz po cenach sklepowych, a prawdę mówiąc, za ok 250 zl można dostać dyski 250 ssd, może gorsze, ale nowe i na gwarancji :wink:

Bez przesady 250zł za takiego procka, na allegro jest po 119-130zł .

Pamięć ram to 100 zł (nie napisałeś jakiej firmy masz ), zasilacz 80-100zł, dysk 1TB 70-100zł, obudowa 100zł, płyta główna 310 zł (wątpię że ktoś tyle da za płyte główną na LGA 775 ), wentylatory 60zł max, dysk 250GB 70zł, usb 3.0 pci razem 30 - 40zł, chłodzenie procesora wygląda jak box’owy więc 20-30zł. Ceny z allegro, bez licytacji, tylko kup teraz i od najtańszych .

Jak stacjonarka to nie więcej niż złotówka.
Nikt już tego nie kupuje.

Jeśli będziesz sprzedawać na części to wiadomo że wyższa cenę uzyskasz, ale pewnie dłużej będziesz sprzedawać no i trzeba kilka wysyłek itd.
A Twoje ceny są nierealne, to że ktoś gdzieś coś sprzedaje czy raczej wystawia to nieznaczny, że ktoś to kupuje.
Do tego Ty sam pewnie nie wystawisz faktury, nie dasz własnej gwarancji jak wiele firm z używanym sprzętem na allegro.
Nikt za używany dysk ssd sata 250 GB nie da 380zł, gdzie przyzwoite nowe są po 320zł.
Obudowa bez usb 3.0 z przodu więc wątpię w cenę powyżej 100 zł.
Ram na allegro idzie kupić za jakieś 110zł za 4x2GB DDR2
Zasilacz be quiet 500w nowy można kupić za 200zł, to gdzie 270 zł?
Na allegro idzie kupić sprawnego całego kompa z q9550 za 300 zł, to gdzie sam procek 250zł http://allegro.pl/pc-dell-optiplex-755-q9550-2-83ghz-4gb-250gb-hdd-i6935866305.html

Sensownie z Twojego kompa to oddzielnie sprzedać kartę graficzną, w zależności ile jeszcze ma gwarancji to 500-700 zł, reszta może 500zł (choć pomyślałbym nad zostawieniem sobie lub sprzedażą osobno dysków ssd i 1TB ).
Patrząc całościowo to za 700 - 800 można kupić poleasingowca z i5 2-3 gen 8GB DDR3 z Windowsem, fakturą i sklepową gwarancją, wiec nikt nie da tyle za Twój komputer (bez grafy i ssd) na starszej platformie z DDR2, niezależnie od jakości posiadanych komponentów.

1 polubienie

Łatwo komuś napisać jak się nie wie ile kosztowały części do pc.
kolega opisał że obudowa poniżej 100zł no troche sie pomyliłeś.
za taki pc-et poleasingowy bym podziekował płyta głowna w takich jest beznadziejna np.marki DEEL takie biurowce się nie nadają do grania i nic nie można na nich robić.nawet jakyś wsadził tak dobrą karte graficzną z górnej połki to i tak nadal bedzie to muł wdg mnie.
Ja mam u siebie płyte pod o.c.ktora jest nieazawodna w porównaniu do takich komputerów poeasingowych gdzie sa tam najtańsze części wstawiane a procek tez jest jeden z lepszych pod lga775.
Ja za procki i3 czy i5 o podobnym zegarze które się tylko różnią większym fsb dziękuje
pod o.c. nie są dobre a pomimo upływu lat nadal są cenione procki pod lga 775.
napisałem ceny ile mnie kosztowalo wszystko nowe poza prockiem i plyta głowna
ramy ktore posiadam


obudowal

zasilacz używany

procesor

ssd nowy koszt

2 wentylatory to już niski koszt po 35 zł nowe+ 1 z przodu master cooler
2 hdd tez nie wiem jak cena za używane ale trochę nisko oceniacie sugerując się tym że stara platforma i każdy chciałby kupić jak najtaniej ale nie wiadomo co za taka cenę się dostanie bo może być to kot w worku.
Tutaj na koniec dodam tylko dla informacji taka ciekawostkę ile kosztuje komputer gorszy parametrami od mojego.

Dziękuje za wycenę temat uważam za zakończony

Zdanie każdy może mieć własne, od tego jest forum, ja napisałem wycenę, sensownie popartą co i dlaczego zgadzać się z nią nie musisz. Wiem ile kosztują nowe części do kompa, ale to nie jest inwestycja i poza nielicznymi wyjątkami tracą one na wartości dość szybko i znacznie.

Tak zresztą jak pisałem wystawiać na allegro czy olx można za ile kto chce (szczególnie widać to po aukcji z procesorem), ale czy zależy ci na wystawianiu czy na sprzedaniu.

A będąc złośliwym można by napisać że platforma z c2q jest już nic niewarta, bo szkoda prądu dla takiej 10 letniej technologii.

Znajdź mi lapka 18,4 cala w dobrej cenie, to się zgodzę;-)

I co to ma do rzeczy? Wybacz, ale z Twojego posta bije żal, że przepłaciłeś lub, ze się zastarzał. Babcia też była kiedyś była piękna i młoda, dobra inwestycja jednym słowem, a dziadek teraz by na lepszy model wymienił :wink: Wystawiaj za ile chcesz, nie słuchasz rad, posłuchasz prawa rynku :wink: