Prośba o złożenie komputera do 1700 zł

Witam mam prośbę o podanie części na złożenie wydajnego komputera. Maksymalny próg to 1700 zł. Procesory tylko od AMD i grafikę od ATI. Fajnie by było jakbyście podali wszystko ze sklepu Komputronik najlepiej. Wiem że mają tam drożej ale mam do nich zaufanie.

Ja bym ci radził zamówić kompa w morele.net.Nie dość,że taniej to też profesjonalna firma,w której już od 2 lat jestem klientem i dotychczas mnie nie zawiodła.Ale jak mus to mus.Komputroniku,nadchodzimy!Starałem się wybrać jak najlepsze budżetowe komponenty do 2000zł(Komputronik)i do 1800zł(morele.net) nad oszczędnościami lepiej się nie zastawiać.Chyba,że jesteś “Sknerusem McKwaczem” :stuck_out_tongue:

Zestaw w Komputroniku:

CPU:Phenom II x4 965 3,4Ghz BOX

MOBO:M5A78L-M LE

GPU:Vertex3D HD6770 1Gb GDDR5

RAM:Kingston HyperX DDR3 1600Mhz 2x2GB

HDD:Seagate Barracuda 500GB 7200GB

BUDA(:D):CoolerMaster Elite 332

PSU:OCZ CoreXStream 80+ Bronze 500W

Cena ogólna-ok 2000zł z przesyłką kurierem za pobraniem

Zestaw w morele.net(dla porównania ;p):

CPU:ten sam

MOBO:AsRock 970DE3/U3S3

GPU:to samo

HDD:ten sam

RAM:ten sam

BUDA:CoolerMaster Elite 370

PSU:OCZ StealhXStream 2 500W 80+ Bronze

Cena ogólna:1789zł też z kurierem i za pobraniem

PS.W Komputroniku ciężko wybrać dobre i tanie części dlatego wyszło tak jak wyszło z ceną.

a dało by rade jakis procesor od amd z seri fx i radeona 7770 i w miare zasilacz a np na reszcie pojechac jakos budżetowo? w morele może być nawet nie znam się zbytnio dlatego pytam

Słuchaj(czytaj znaczy się :D)4-rdzeniowy FX np. w grach jest gorszy o ok. 6-8% od tego Phenoma,zaś do pracy powinien się nadawać lepiej(multitasking itp.),po zabawie w OC FX będzie o niebo lepszy.Jeżeli chodzi o HD7770 jest on szybszy od HD6770 lecz na morele.net różnica wyjdzie pomiędzy 1-szym configiem a drugim to ok. 100zł,zasilacz starczy,xfx core 550w daje radę z i5 2500K i 2xHD6850 w wymagających grach i programach.Cholercia ciężko zbić cenę na budżetowych częściach.Takie małe info :slight_smile:

OK zobacz to:

FX-4100 3,6Ghz

Gigabyte GA780T-D3L rev 3.1(rev-najnowsze wydanie płyty,poprawione itp.)

Gigabyte HD7770 OC Edition

RAM ten sam co wyżej

HDD też

Buda też

PSU CoolerMaster GX 450W 80+(mój 600W starczy z FX-6100 po OC i 2xHD6770 też po OC

Cena?Zaporowa ;d:1882zł

Uff.

PS.Jak masz jakieś uwagi pisz :slight_smile:

Aha 1 jak widzisz różnicę między 60fps a 100fps to napisz… :smiley:

dzięki :stuck_out_tongue: wszystko ok ja znalazłem jeszcze taki sklep x-kom i bardzo tanio tu jest bo chciałbym się bardzo zmieścić jednak w 1700 zł bo dysku twardego dużego to ja nie potrzebuje aż tak bardzo 300-500 starczy i narazie znalazłem cos takiego http://i.imgur.com/KRYTz.png dodał bym jakies 4 gb ram i tani dysk tylko co z obudową i czy zasilacz starczy

Ostatnio modernizowałem komputer rodzicom. Wszystko zamówiłem w net-s.pl

Dostałem wszystko w ciągu trzech dni. Zestaw nr 1 który podał Ci Fanbooj wychodzi 1809.95, ale tylko przy płatności przelewem. Nie wiem dlaczego nie ma opcji za pobraniem, może za duża kwota. Ja płaciłem przy odbiorze, ale miałem coś ok. 1400.

morele.net też jest spoko i szybko realizują zlecenia. Na komputronika szkoda kasy…

Z x-kom’em bym uważał,bo 3 zlecenia pod rząd,delikatnie mówiąc “s**********”,a PC za 3,5k nie znajdę na ulicy.Inaczej chyba oni myślą czy co…Więc postanowiłem pozbierać części i mam co mam.

Co do HDD te 15zł oszczędności za 320GB to mało biorąc pod uwagę,że za rok,dwa lata możesz tych 180GB potrzebować.Obróbka grafiki,filmów czego byś nie wymarzył…

Aha i nie martw się o zasiłkę :slight_smile: wyżej masz,że mój 600W ciągnie FX-6100 3,3Ghz>>>3,9Ghz na Turbo Core + OC,2xHD6770 też po OC :stuck_out_tongue:

FX-4100 bez włączonego Turbo Core* z HD7770 i resztą pociągnie max 300W

i7 960 z HD7770 ciągnie w Crysisie ok.270W(info z benchmark.pl)

*automatyczne podkręcanie w momencie mocnego obciążenia procka

PS. Ile macie lat? :smiley: Ja 14

Po co ci dwie słabe karty? W przybliżeniu 2x6770 = 6870 a prądu ciągnie więcej. Cenowo też by wyszło taniej 6870 kupić.

Dżizas…to są karty zastępcze,mój HD7870 jest w naprawie :frowning: Prawdopodobnie będę miał nowego.Chyba wadliwa sztuka mi się trafiła :shock: Cieszyn wybrałeś sobie kompa?