Prośba o złożenie komputera do 2000,00-3000,00 zł do symulacji autobusu oraz ciężarówki

Dzień dobry
Prosiłbym o pomoc złożeniu komputera do gier takich gier jak:
– symulacja autobusów (gry --omsi 2, bus symulator 18, bus driver itp.)
– symulacja ciężarówki (gry- euro truck symulator, american truck symulator, itp.)

do 2 000,00 – 2 500,00 – ostateczność 3 000,00 zł PLN

co ma zawierać zestaw:
1-procesor,
2-płyta główna,
3-Ram DDR4 - 8 lub 16GB,
4-karta graficzna,
5-obudowa, z przodu obudowy porty USB 3.0 lub wyżej, + z przodu wejście na słuchawki oraz wejście na nagrywarkę dvd,
6-zasilacz
7-może być dodane dobre chłodzenie.

bez systemu operacyjnego, bez dysku twardego, bez monitora itp.

Dziękuje za odpowiedz

To już Panci wyszedł zestaw Delux, a coś tańszego to tak:
RX580 8GB, Ryzen 2600, 16 GB RAM 3000, PłytkaB450 za 350. a resztę dopasowujesz. :wink:
Sumarycznie powinieneś na tym te 500-600 zł do Twojego poziomu oszczędzić.

Ło Panie, za mojego dziadka, który kosztuje maksymalnie 500zł pograsz już w takie gry na wysokich ustawieniach. :smiley: Nie są one bardzo wymagające.

Dziękuje za odpowiedz
A co jest lepsze do gier intel, czy amd
a jakiej firmy kupić kartę graficzną oraz jakiej firmy kupić płytę główną oraz jakiej firmy kupić ram.
Czytałem w internecie, że któremuś producentowi piszą cewki w karcie graficznej, ale nie pamiętam jaka to firma, ale chyba msi.
Może ktoś wie coś na ten temat i się wypowie.

Cenowo dużo wychodzi AMD, Intel obecnie nie ma nic dobrego w żadnym zakresie cenowym. Jakiej firmy podzespoły, wszystko zależy od konkretnego modelu. Od tej samej firmy potrafią być bardzo słabe i super extra. Do zestawu wybrałem wszystko sprawdzone i polecane. Minimalna konfiguracja żeby grać tylko w te gry co wymieniłeś i nic więcej to kup Ryzen 1600 (bez dodatkowego chłodzenia) i kartę graficzną RX 570 4GB oraz RAM 8GB.

ale płytę B450z 4 slotami RAm, te 8 GB 2x$ i drugie 2 sloty na rozbudowę kiedyś. :wink:

Dziękuje za odpowiedz
sprawdzę ofertę