Prośba od odczytanie skanu z CDI


Jest jeszcze sens działać z czymkolwiek na tym dysku, czy mogę się spodziewać jego śmierci w najbliższym czasie? (z góry też przepraszam, jeżeli wymagam czegoś niemożliwego)
Sam niestety nic konkretnego odczytać stąd nie potrafię. Sam dysk też co prawda póki działa bez zarzutu, ale kto wie, czy mi któregoś dnia tak po prostu nie zaniemoże.
Chciałbym na laptopie z ww. dyskiem w najbliższym czasie zainstalować jakiegoś Linuxa, gdyż będę kupował niedługo nowego peceta, więc z Vistą chyba na obecnym sprzęcie będę mógł się w końcu pożegnać, szczególnie, że coraz mniej producentów oprogramowania Vistę wspiera, czemu oczywiście dziwić się nie można.

Ten dysk jest sprawny, aczkolwiek godzin pracy ma faktycznie kupę :grinning: Chyba też jest bardzo wolny (5400 ob./min)? “Śmierci” tu jeszcze nie widać (teoretycznie!). Warto by jeszcze uruchomić tzw. Benchmark (test) w programie HDTune i pokazać obrazek wynikowy.

Tak, szybkość opadająca w dyskach talerzowych to norma. Ten sam wykres dla dysku SSD byłby poziomy i na maksymalnych wartościach. Gorzej, że faktycznie dysk jest bardzo wolny. Przeciętny transfer 70 MB/sek to bardzo wolniuśko. No, ale to już Twoja sprawa. Test przeszedł normalnie, bez zacięć i na całej powierzchni, czyli (poza szybkością) jest OK.

2 polubienia

Dzięki wielkie za pomoc, jeszcze takie jedno pytanko na koniec mam:
Warto ten dysk na coś szybszego zamieniać? Laptop mi teraz tak naprawdę będzie jedynie do przeglądania internetu służył, więc wydaje mi się, że niezbyt, ale sam już nie wiem szczerze powiedziawszy.

Pewnie każdy Ci tutaj tak odpowie? Zawsze warto! Zmiana tego dysku na dysk SSD, to jest “niebo a ziemia” :grinning: Nawet zmiana tego dysku na tradycyjny HDD, ale nowszy, 7200-obrotowy, byłaby znacznie odczuwalna.

3 polubienia

HDD a SSD to jest przepaść, pamiętam mój pierwszy SSD jakieś 4 lata temu, jak zobaczyłem jak system instaluje aktualizacje to normalnie szczęka mi opadła xD
Kup np. Goodram IRDM, jest tani i naprawdę dobry (pamięci typu MLC i długa gwarancja).

1 polubienie