Prosesor i7 3770 taktowanie

koledzy mam założony teraz procesor i7 3770 na płycie H61M-D2-B3…Czy da się w nim ustawić taktowanie by nie było dynamiczne…?Wiadomo że teraz zaczyna od 1500Mhz a to mi przeszkadza…Ale nie chcę by włączało najwyższe czli 3.9 a tak się dzieje gdy dam opcję najwyższa wydajność w ustawieniach…Chcę by taktowało mi np.na poziomie bazowym czyli 3.4 Ghz,jak to w biosie ustawić…?Chłodzenie mam Fortis 3,pamięci 8 Gb 1333 MHz (PC3-10600),system win 10x64

Albo rybki albo akwarium.

Nie znam Twojego biosu, ale jest szansa, że masz opcje odpowiedzialne za tryb turbo lub ewentualnie za tdp, ustaw najniższe i powinno to boosty zmniejszyć lub wyłączyć.

Przestawiłbym te opcje:

No i oczywiście można pogrzebać przy “Turbo Boost”.

Nie rozumie o co ci chodzi to 1500 ci przeszkadza czy nie przeszkadza. Jak nie to zjedz predkością maksymalna w Mocy max procesora w opcjach zaawansowanych w opcjach zasilania.
Ustawienie na 99% wyłacza Turbo Boost. Możesz tam ustawić min i max po co kombinować z biosem.

Darek -chciałbym by mi taktowało na poziomie zbliżonym do bazowego czyli 3.4 Ghz.Ale by było to w miarę stałe taktowanie…A nie chce by mi się wahało od 1.5 Ghz…

Czemu?
Co ma liczyć cpu jak idziesz na obiad?
Odpal w tle koparkę bitcoinów, to będzie pracował, jak nie dasz zadań, to …1,5 :wink:

Rozumie chcesz żeby procesor nie zależnie od warunków pracował na 3.4 GHz. Czyli celem takiego zabiegu jest spalenie procesora :thinking: Jak go nie chcesz oddaj innym ale na Boga nie pal go :joy: