Prosiłbym o opinię na temat zestawu komputerowego

Witam, chciałbym poprosić o opinię na temat budżetowego zestawu komputerowego i ewentualne wprowadzenie poprawek/obniżenie kosztów.

[URL]http://www.morele.net/inventory/info/hwqy7j/[/URL]

procesor pentium G4560 (niepoprawnie się wyświetla czasem)
do tego zestawu dochodzi MSI R9 270 Gaming 2GB (monitor 1280x1024 19’’)
ram będzie dodany za jakiś czas dlatego jedna kość
płyta główna wybrana ze względu na potrzebę większej ilości portów usb i slotów PCI-E

dziękuję z góry i pozdrawiam.

Ten pentium się pojawia i znika, bo podobno od 9-tego lutego ma być :slight_smile:

OK.
ewentualnie pamięci jak byś chciał tańsze

1 polubienie

a pamięci w dual channel coś zmienią? obiło mi się o uszy że niezły boost jest przy procach z niskiej półki i ramie DDR4 teraz widziałem video ale z i5 i GTX 1060, że nie raz jest nawet 25FPS więcej,tylko nie wiem jak to będzie przy słabszej karcie.

Skoro masz zamiar w przyszłości dokładać następna kostkę,to pewnie kiedyś tak.

Teraz przy słabej grafice dual nic nie da.

Niby budujesz jednostkę budżetową, a części do niej absurdalnie drogie.
Strasznie droga płyta - nie piszesz ile portów i jakich potrzebujesz.
RAM - 2400 zamiast 2133, poza tym 8GB na tą chwilę i na przyszłość wystarczy.
Zasilacz - może być mniejszej mocy
Wentylatory - masz jeden w obudowie, spokojnie wystarczy na początek.

Komputer jest dla kumpla
płyta taka ponieważ wymagane są co najmniej 4 złącza PCIe do karty dźwiękowej, karty graficznej, karty combo wifi + bluetooth, adapter do napędów i dysków na taśmy ide więc płyta z chipsetem H110 odpada no i ta podoba mu się z wyglądu.

ram 2400Mhz dlatego, że nie ma różnicy w cenie (aktualnie) więc czemu nie.
co do zasilacza, nie znalazłem nic lepszego w tej cenie z wszystkimi zabezpieczeniami i certyfikatem 80+ (przejechałem się ostro na tanich słabszych i wciąż “markowych” zasilaczach i podziękuję - spadki napięcia na lini +12V do 11.202, restarty kompa, problemy z uruchomieniem i przekłamania w grafice, wyłączanie sie peryferiów (karta jak i inny sprzęt 100% sprawne pod innym zasilaczem i to wszystko zaraz po wyjściu gwarancji a łączy pobór sięgał około 60%)

2 wentyle dla poprawy przepływu powietrza ponieważ ma w pokoju mocne ogrzewanie z pieca w piwnicy i jest ciepło jak diabli no i chciałem zniwelować jak najbardziej wciąganie kurzu z wszystkich niefiltrowanych otworów tzw. pozytywna cyrkulacja powietrza gdzie więcej jest powietrza wtłaczanego niż wyciąganego tym samym nie będzie musiał tak często czyścić kompa z kurzu - pali w pokoju.

[quote=“Lamerq2, post:1, topic:520581, full:true”]
Witam, chciałbym poprosić o opinię na temat budżetowego zestawu komputerowego i ewentualne wprowadzenie poprawek/obniżenie kosztów.

procesor pentium G4560 (niepoprawnie się wyświetla czasem)do tego zestawu dochodzi MSI R9 270 Gaming 2GB (monitor 1280x1024 19’’)ram będzie dodany za jakiś czas dlatego jedna kośćpłyta główna wybrana ze względu na potrzebę większej ilości portów usb i slotów PCI-E

dziękuję z góry i pozdrawiam.
[/quote]Cześć,
przedstawiam zmiany według kolejności występowania w koszyku:

  • toshiba p300 1TB (głównie, bo tańsza i cichsza),
  • Corsair VS450 (dłuższa gwarancja, lepsza konstrukcja),
  • pamięci w dwóch kościach i najlepiej popularne, żeby w przyszłości ewentualnie dokupić kolejne dwie takie same GoodRam PLAY DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15 (są różne wersje kolorystyczne radiatorów) lub z lepszym CL Corsair DDR4 8GB (2x4GB) 2400MHz, CL14.
    Reszta okay przy ostatnio przedłożonych założeniach.

Drobiazg, pozdrawiam

PS
W morele są kody na darmową dostawę i złożenie za 1 zł (lub pendrive).

[quote=“Lamerq2, post:6, topic:520581”]
pozytywna cyrkulacja powietrza gdzie więcej jest powietrza wtłaczanego niż wyciąganego tym samym nie będzie musiał tak często czyścić kompa z kurzu
[/quote]Pod warunkiem, że wtłaczane powietrze będzie przefiltrowane :slight_smile:

Znowu zapomniałem, że już nie łączy postów :confounded:

obudowa ma filtr siateczkowy na froncie i pod zasilaczem więc sprawi się świetnie :wink:

co myślisz o takim?

do corsair seria VS nie mam za grosz zaufania po gwarancji mi siadł i nie trzyma napięć (sprawny tez ledwo się w normie trzyma) i nie tylko ja mam ten problem.
nie wiadomo też jak z awaryjnością dysków toshiby, sam posiadam WD BLACK FZEX i po 3 latach jest jak nowy a hałas można zmniejszyć niestety lekkim kosztem wydajności.

No to Corsair CX450M 450W (5 lat gw, DC-DC). Jeżeli upierasz się na Vero, to lepiej wersję 600W, albowiem jest lepiej w środku wykonana od modelu 500W.
Ta płyta będzie potrzebowała aktualizacji BIOS (w morelach oddzielna usługa do wykupienia). Sprawdzić też trzeba jak z gniazdami pod wentylatory, biorąc pod uwagę dodatkową Sigmę. Jak się podoba taka MSI B250M MORTAR ?

o aktualizacji to akurat wiem, doda się poprostu do koszyka, płyta posiada 3 gniazda na wentyle dotatkowe to wychodzi akurat, zgadza się też ilość slotów pcie + sieciówka od killera zmniejszy mu pingi bo z tym u niego różnie bywa (mi z 250 zbiło na 80 w csie) i wzmacniacz przyda się do słuchawek HyperX Cloud, a mortar mu się nie podoba (też proponowałem).

Co do zasilacza to już wyższa półka i do niego awersji nie mam (montowałem u znajomego taki i śmiga bez problemu jak narazie, tyle że to jest APU A10-7770K bez grafiki na PCIe)

Zawsze lepiej mieć conajmniej dwa wentylatory, jeden wtłacza, drugi wydmuchuje. Jak ktoś mówi ci inaczej to go nie słuchaj.

Nie brałbym zasilacz Vero, dużo osób się na niego skarży. Polecałbym ci prędzej o parę złotych droższego

Jak masz już dać 200 zł za zasilacz,to weź sobie ten

do corsair seria VS nie mam za grosz zaufania po gwarancji mi siadł i nie trzyma napięć

gubią napięcia,
z tego wentylatora dodatkowego można zrezygnować,na dzień dzisiejszy.

@Atronics dobrze ci radzi, ten zasilacz be quiet zapewni ci spokojną pracę na wiele lat.

Dodatkowo jak chcesz ten wentylator,to zamień go na tego

z tym,ze można się z nim wstrzymać.

Myślę, że to będzie już ostateczne konfiguracja (dalej brak cpu):


Dam w Uefi po prostu wentylator przedni na szybsze obroty a ten z tyłu dam wolniej i efekt powinien być ten sam.

Dziękuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam :wink:

pomyliły mi się płyty (z bazooką chyba) :wink: nowszy chipset i praktycznie te same możliwości z obsługą szybszego ramu za 10zł więcej no i fajnie wygląda :wink:

o_O
Aktualizacja BIOS za 24zł - nie warto - parę minut roboty.
UEFI BIOS bajecznie łatwo zaktualizować.
Pobierasz plik ZIP:
https://pl.msi.com/Motherboard/support/B150M-NIGHT-ELF.html#down-bios
Wrzucasz na pendrive, odpalasz PC, F2/DEL włazisz w BIOS i wybierasz M-Flash, a następnie wskazujesz plik ZIP na pendrive. Minutka / trzy i gotowe.
Chyba tylko w Morele zarabiają 24zł w 3 minutki :smiley:
Zaoszczędzoną kwotę możesz zainwestować sobie w coś innego.


MSI B250M MORTAR, B250

W innych sklepach podobnie,a nawet i drożej.
Jednak czasem warto te 24 zł dać.

tylko do aktualizacji potrzebny jest obsługiwany cpu (mam tylko FX 6300, Core 2 Duo i Core 2 Quad) żeby uruchomić kompa (chyba że coś się zmieniło i bez też się da :smiley: ) więc z płytą B250M MORTAR chyba wyszło jeszcze taniej a w razie potrzeby po prostu sam zaktualizuje i po problemie.

1 polubienie