Prosiłbym o pomoc w wyborze komputera do gier

Nie kupuj tego gotowca z allegro bo będziesz potem żałował.
Weź lepiej ten zestaw co podał Lordek za 2600.
Jak chcesz legalny windows to mozna na allegro kupić licencję za 12zł… I to do 10 a nie 7

Z tymi licencjami za 12 to bym nie ryzykował. Może działać, ale to nie oznacza, że masz legalne oprogramowanie to raz, dwa pewnego dnia Microsoft może klucz zablokować i faktura czy paragon za zakupiony klucz nie będzie ich interesować.

za 1200 zł to możesz zakupic komputer używany z i5 2400/2500 do tego gtx 1050 i będzie git :slight_smile: ale to już na PW bym prosił. a nowy za 1200 zł to tylko ryzen ewentualnie z integrą :slight_smile:
Panowie nie przesadzajcie ktoś chce kupic komputer za 1200 zł a wy dajecie propozycje za 2600 zł.
gotowe nowe zestawy na allegro jak najbardziej odradzam :slight_smile:

Z Twoimi zestawami jest jeden problem - do APU pamięci minimum 3000 Mhz, a najlepiej montować 3200, bo w tych układach szybki RAM to podstawa. Wydajność w grach poza tym pozostawia wiele do życzenia i jest to sprzęt jednorazowy, a sama płyta główna nie robi szału i nie daje się potem sensownie upgradować - pomijając brak OC. Za 1200 owszem, złożysz coś tam do grania, ale to jest właśnie “coś tam”, a kolega nie ma zamiaru grać w same budżetówki. Nie jestem pewien, ale chyba autor zdecydował się na sprzęt za te 2600 (choć dołożenie 200 zł do 1050 TI na pewno mu się opłaci) co jest jednakże ogromnym wzrostem wydajności. Naprawdę, komputer do grania nie może kosztować 5 zł, bo jednak sprzęt swoje kosztuje, a duże cięcia w perspektywie czasu się nie opłacają. Zresztą ma być to rozłożone na raty więc finansowo będzie do strawienia.

Brak dysku twardego lub SSD .

Z tymi zestawami z allegro, zazwyczaj tez jestem negatywnie nastawiony, ale ten akurat nie był aż tak zły. Ten dziadek i5 vs G5400 z tego za 2600 przeskakiwał z 15% naddatkiem, oczywiście karta graficzna 1050 bierze 1030 nosem 2x wydajność. Z trzeciej strony różnica w cenie ddr3 vs ddr4 jest około +50% droższa, a różnica wydajność to może +10% (kiedyś wklejałem testy wpływu ddr3/4 i taktowania/opóźnień).

Jeżeli autor się zdecydował, to spoko decyzje popieram, ale czasami warto popatrzyć też na stosunek ceny do wydajności :wink: Czy wzrost 3x daje też i 3 x wydajność całego setu.

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Pentium-Gold-G5400-vs-Intel-i5-2400/3248vs793
https://www.videocardbenchmark.net/compare.php?cmp[]=3757&cmp[]=3596

Zobacz pewne rzeczy pod innym kątem. Cena i5 2400 jest niemal identyczna jak G5400, tak samo wydajność, ale zyskujesz nową platformę, która umożliwia sensowny upgrade, w dodatku masz sensowną gwarancję na sprzęt, a nie sprzedawcy, być może nawet tylko rozruchową. Co do pamięci to nie zgodzę się z 10%, bo skok jest większy, a cena to jakieś 20-30%, a nie 50 - za sensowne pamięci.

Dlatego też bardziej proponuję brać zestaw z GTX 1050Ti, a najlepiej ten za 3000 z i3 na pokładzie. Różnica w cenie niewielka, a różnica w mocy jednak duża.

Dziękuję za propozycję , chyba wezmę tego za za 2,6k , a i jeszcze jedno pytanie mam bo ktoś podesłał mi link do takiego https://m.emag.pl/komputer-vist-10-rdzeni-apu-7mej-generacji-radeon-r7-8gb-ddr4-1000gb-455/pd/D5J4QFBBM/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=&utm_campaign=pla_3p_device_mobile&cmpid=73887&gclid=CjwKCAjwxZnYBRAVEiwANMTRX2vnwwPE2QV0MjokvdH5Ktr9Sr474xJuYY_3H1yrvkFFzogzlh6BFRoCTAsQAvD_BwE
Co o tym myślicie ?

Nie bierz gotowców!!!

Za 2600 to taki zestaw
Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX


ASRock H310M-HDV

GOODRAM 8GB 2666MHz IRDM X CL16 Black

Palit GeForce GTX 1050 Ti DUAL 4GB

Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

SilentiumPC 500W Vero L2

A dlaczego nie brać gotowców tylko części lepiej ?

Musisz się przekonać się na własnej skórze czy posłuchasz tych co kupili gotowca i żałują wydanej kasy? Często takie komputery nadają się do prac biurowych a nie do gier a no i często są w kilku % składane z używanych części.

Hmmm może inaczej:
To tak jak byś widział że ktoś się przewrócił i sam byś tam poszedł żeby zaliczyć glebę w tym samym miejscu.

https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

Najlepiej to się najpierw zastanów ile możesz przeznaczyc na PC :slight_smile: Bo pisać o pcecie za 1200 zł a nagle decydujesz się na 2600 zł to troszkę nie na miejscu bo zaraz może się okazać żę jednak możesz wydać 4000 zł :slight_smile:

w granicach 2700 zł jak zależy ci na grach powinno się już PC z gtx 1060 składać albo wersja 3 GB albo 6 GB jak możesz dopłacić :slight_smile: i3 8100 spokojnie wystarcza do gtx 1060 a jak gry nie są aż takim priorytetem bierz wtedy i5 i gtx 1050ti będziesz miał na dłuższy czas spokój z cpu :slight_smile:

Często na gotowcach z allegro po prostu przepłacasz :slight_smile: Ktoś na tym zarabia nie pomyślałeś :slight_smile:

Do komputerów, służących do grania nie wrzuca się płyt na chipie H. Takie płyty mają drastycznie małą liczbę linii PCI-E i badziewiastą sekcję zasilania, w dodatku liczba slotów RAM jest stanowczo za mała i ne zezwala na rozbudowę, a całkowita wymianę. To sa płyty do komputerów biurowych lub służących do krążenia w sieci. Oszczędność tyk kilkudziesięciu złotych nie jest tego warta. Dostajemy coś, co w przyszłości nie zezwala na dużą rozbudowę.

Bo zazwyczaj przepłacasz za w sumie tani sprzęt. Producenci takich gotowców tną dosłownie na wszystkim zaczynając na zasilaczu, a kończąc na płycie głównej i pamięciach. Nikt przecież za darmo Ci nie złoży i nie przetestuje konfiguracji.

Nic nowego, na gotowcu z Carefuora, Media Marktu lub nawet Moreli wyjdziesz z górką niż biorąc części :wink:

Zgadza się, płyta to podstawa, tylko czy potrzebna? Mówiąc o podstawowym sprzęcie do gier z natury nie planuje się wielkich modernizacji. Ot za 3 lata może większa kość Ram, procesor używka z Allegro (wejdą nowe generacje więc stare topowe będą relatywnie tanie) lub ew. jakaś budżetowa/używana karta- jedna bez żadnych sli etc. Liczenie, ze za 5 lat będzie można zrobić znacznie więcej, to mało realne- zmienią się podstawki procka, standardy pamięci (np. ddr5) i i tak będzie trzeba od nowa składać. Czas życia komputera do gier jest relatywnie krótki, ale o to chodzi sprzedawcom i producentom gier :wink:

No nie wiem. Platformy na i5 2500 dalej mają się świetnie i ludzie wymieniają tam procka na jakiego i7, dokładają lepsze GPU i na kolejne kilka lat starcza. Poza tym ostatnio postęp mocno wyhamował i skoki w wydajności są niewielkie więc biorąc na razie coś tańszego, można za kilka lat wymienić to i owo za relatywnie niewielkie pieniądze, ale potrzeba do tego właśnie jakiejś rozsądnej bazy. Przykładowo - mam stara platformę na FX 8320 już ładnych parę lat. Jakoś dwa lata temu dorzuciłem kolejne 8GB RAM, Radeona HD 6870 (który i tak padł tuz przed wymianą, spodziewał się skubaniec) wymieniłem na RX 480 i dalej mogę cisnąć w nowe tytuły. W tym lub przyszłym roku przesiadam się na AM4 i znowu zastrzyk FPS dostanę. Życie platformy, pod warunkiem, że nie jest to jakaś najtańsza opcja jest w miarę długie. Dłuższe niż sobie by producenci życzyli.

szukam i nie moge znaleść by najtańsze płyty jakoś wpływały na fps w grach. Panie @LORDEK nie przesadzajmy.
znam nie jedną osobę która kupiła i7 i najtanszą możliwą płytę i zasilacz pomiając te z czarnej listy i żadnych problemów nie ma. Ja rozumiem że ty zachowawczo do tematu podchodzisz ale momentami przesadzasz jak ktoś potrzebuje budżetowego zestawu. Pozdrawiam :slight_smile:

Tak samo strata wydajności przez pamięć ram nie jest też jakaś duża wiecej się traci przez słabszy cpu czy gpu ramem to się mozna bawić jak już się porzadnę cpu z gpu ma tym bardziej jak mówimy wyłącznie o grach.

Lepsze sekcje zasilania na płytach B360, więcej linii PCI-e, możliwość instalacji dysków M.2 NVMe, więcej slotów RAM. To nie są jakieś pierdoły gdy przychodzi do składania zestawu do grania, Do biura bierzcie sobie H310, ale od zestawów gamingowych wara z tym szajsem. 100 zł zaoszczędzone, nawet mniej w imię czego? Taka tania płyta, gdy dostaje po tyłku przez zamontowany mocny procesor grzeje się niemiłosiernie co skraca jej żywotność, a w pewnym momencie może doprowadzić do restartów i BSODów. Popytaj się ludzi zaznajomionych z tematem. Nikt Ci płyty H nie da do zestawu gamingowego. Śmiechu warte jest zagranie, gdy ktoś i7 i GTX 1060 ładuje do płyty H. Trochę powagi… Oszczędzać to można sobie na obudowie.

Jeżeli pytasz o FPS przy rodzaju płyt głównych to śmiem zakładać, że nie wiesz o co się w ogóle rozchodzi. Nikt tu nie wspominał o FPSach, a o stabilności i żywotności takiego zestawu.

Można dać B360 ale drożej ;/