Prosiłbym o pomoc w wyborze komputera do gier


Co tu ci się grzeje ? sekcja bez problemu wytrzymuje temperatury 100 stopni nawet. to był test z i5 robiony.
Jak ktoś bierze i3 8100 i nie ma zamiaru robic oc i nie ma zamiaru SSD na m2 brac tylko jakiś tani dysk SSD za 200 zł to po jaką cholere mu płyta za 300 zł + .Pierwsze i tak co należałoby zrobić to zapytać czy użytkownik tego potrzebuje i czy ogólnie go stać na taki a nie inny wydatek.

A badziewna sekcja to niestety się zdarza nawet w płytach na Z za 500 zł patrz na gigabyte.

Porównanie chipa H z B. Dla mnie koniec tematu, zwłaszcza w kontekście liczby i generacji linii PCIe. Tu leży główny problem, a wy se dalej składacie nieupgradowalne, biedne zestawy na chipach H, które są totalnymi budżetówkami nienadającymi się na gamingowe zestawy. A to, że sekcja może wytrzymać 100 stopni to dla mnie jest śmieszny argument. To, że jest w stanie, to od razu ma oznaczać, że ma pracować non-stop w temperaturze 70 stopni? Potem płacz po dłuższym czasie, że BSOD, że temperatury, niestabilna praca, tylko grać chciałem… Do biura sobie chipy H bierzcie do woli i polecajcie. Do gamingu minimum są chipy B - nie wszystkie, ale te w okolicy 300 zł i w górę są już ok. Oszczędność kilku złoty w imię czego?

Co do Z370 producenci nie mieli wyboru, bo intel tylko to im dostarczył, więc wyszły takie kwiatki jak tanie Z370, które były badziewiaste o czym mówiono już na samym początku. Dlatego najpierw szuka się testów i opinii zanim się coś kupi.

A do Liptona straciłem szacunek po tym jak chamsko wciskał wszystkim i7 7700K jako najlepszy procek ever, dodając przy tym, że jego skalpowanie jest czynnością normalną i powinien to zrobić każdy… Nie. Po prostu nie kupuje się produktów, które samemu trzeba naprawiać zaraz po zakupie.

To że sekcja może pracować w dużych temperaturach napisałem tylko przy okazji jak widać na powyższym filmie temperatury są w normie. Może i lipton polecał i7 moim zdaniem do gier to nic złego tym bardziej że ryzen na słabych pamieciach słabo daje rade a pamieci drogie. I oczywiście lipton zestawy do gier składa.

Nie musisz mi aż tak dokładnie wszystkiego argumentować w kółko tego samego nie jestem amatorem w tej kwestii i chodzi mi tylko o twoje podejście do tematu wszystkim polecasz w kółko to samo nie pytając nawet czego oczekuje klient i jak ma zasobny portfel i to tyle :slight_smile: A mówiąc że H nie nadaje się do grania to można porównać tanie auto do drogiego tanim też dojedziesz do pracy. Rozumiem że ty może płyt z chipsetem H nie składasz ale jak ich złożyłem mase i inny problemów z przegrzewaniem sekcji nie było i nigdy żadna taka płyta nie wysiadła. Tylko zawsze sprawdze ten temat nie biore pierwszej lepszej płyty na H.