Prosta galeria w HTML, CSS. JavaScript

Witam.

Czy możecie polecić jakiś tutorial do stworzenia galerii zdjęć w której po kliknięciu na takie zdjęcie będzie się ono ładnie powiększać?. Ogólnie chciałbym aby wyglądało to dość efektownie ale jednocześnie nie było to zrobione w taki zaawansowany sposób że jedynie co będę mógł zrobić to skopiować kod i wkleić bezczelnie na stronę :slight_smile: Od kilku dni zaczynam tworzyć strony internetowe na własna rękę, znam podstawy HTML, CSS, JavaScriptu można powiedzieć że z PHP też nie będę miał problemu czy z MySQL, choć te dwie ostatnie technologie raczej nie będą brały w tym udziału. Umiem też tworzyć grafikę w Gimpie. Pierwszym moim klientem okazał się sklep z podłogami w którym umówiłem się iż pokaże im w demo takiej galerii, czasu mam powiedzmy około tydzień i chciałbym coś z tego wynieść - nauczyć się czegoś. Mam zaplecze w programowaniu i chciałbym aby było to coś co będzie nie trudne do zrozumienia, działającego na wszystkich starszych, popularnych przeglądarkach, z fajnym efektem na miarę sklepu z podłogami :wink: Tutek może być oczywiście w języku Angielskim.

Aby problem sprecyzować jeszcze bardziej, prawdopodobnie każde zdjęcie będzie miało obok jakiś opis. Pzdr. :smiley:

http://lokeshdhakar.com/projects/lightbox2/