Prosta sieć lan- klika pytań

Witam

Mam w domu 2 laptopy. Kupiłem switch. Moim providerem jest sieć która identyfikuje komputer po adresie mac. Zmieniłem w jednym laptopie adres mac karty sieciowej, teraz oby dwa lapki mają takie same adresy. W umowie nic nie ma o karze za używanie drugie laptopa, ale jest opcja zapłaty za drugi mac. I jakie jest prawdopodobieństwo że będę miał z tego tytułu problemy? Czy ktoś z wam miał już takie problemy?

W jedym laptopie (Toshiba) gdy włączam komputer na czarnym ekranie wyświetla się for reaktek bla bla adres mac ale nie ten na który zmieniłem i i niby szuka dhcp, chwile to trwa . Pojawi się tekst że nie udało się i uruchamia się system. Jak to wyłączyć żeby karta sieciowa nie uruchamiała się wraz z systemem? Próbowałem w biosie ale jest tylko opcja wyłączenia karty sieciowej i po zalogowaniu się w ogóle jej nie ma w połączeniach sieciowych

Mogłeś się spytać co zrobić a nie od razu kupować switch. Wystarczyłby prosty router z opcją klonowania adresu MAC, router udaje Twoja kartę sieciowa, a inne kompy siedzą w lanie, na adresach typu 192.168.1.x .

Nie mogą być w jednej sieci kompy z identycznymi MAC.

ale przeprowadziłem już taki test 2 dniowy i wszystko działało

l00ter miał na myśli, że switch nie ma tego samego MAC’a co twoja karta. Wystarczyło kupić router, któremu można zmienić(w ustawieniach) MAC. Przypisać taki jakim masz niby się identyfikować, a na zewnątrz do wszystkiego łączyłbyś się tym MAC-iem(przy wychodzących połączeniach widać ip routera i jego adres fizyczny).

no trudno, skopałem ale powiedźcie mi jak wyłączyć kartę sieciową przy włączaniu się systemu? Bo to chwile trwa a lepiej żeby system szybciej się uruchamiał

Prawdopodobnie trzeba ją odinstalować i wyłączyć wykrywanie nowego sprzętu z automatu. Tyko nie pamiętam, gdzie się wyłączało wykrywanie…