Prosta sprawa z terminalem [Raspbian]

Kochani!
Bardzo głupie i proste zagadnienie - jak uruchomić terminal po zalogowaniu usera w Raspbianie?
Nie wiem dlaczego metody które zastosowałem się nie sprawdzają i błahy problem zaczął mnie przytłaczać.
Skonfigurowałem sobie wszystko w taki sposób by po uruchomieniu terminala wywoływała się komenda pulpitu zdalnego (działa) natomiast chciałbym teraz to jeszcze bardziej zautomatyzować tak by już sam terminal uruchamiał się po zalogowaniu usera(co za tym idzie uruchomi się ww. komenda).

Zły dział? - Proszę wybaczyć.
Bardzo proszę o udzielenie rad, pozdrawiam.

Raspbian to chyba dystrybucja na Debianie? Jak się z nim łączysz? Połącz się po czystym SSH i będziesz miał konsolę.

Mój drogi nie w tym rzecz.
Mam dostęp pełen do Raspberry(bez łączenia, po prostu podłączony jest do pulpitu,mychy itp - jak zwykły pc) - wszystko śmiga działa i hula.Jest skonfigurowane.Ale nie w tym rzecz.

Zależy mi na tym by po uruchomieniu zwykłym zaraz po zalogowaniu użytkownika odpalała się konsola(sama,bez klikania w ikonkę).

Chcesz dodać aplikację terminala w środowisku graficznym do autostartu tak? Z jakiego środowiska graficznego korzystasz?
ps.
Możesz sobie doinstalować program tilda, lub yakuake które automatycznie powinny wskoczyć ci do autostartu i będziesz miał wygodną konsolę wysuwającą się od góry ekranu po wciśnięciu odpowiedniego klawisz (domyślnie chyba f12)

Dokładnie tak jak mówisz.Chcę dodać apk. terminala w środowisku graficznym do autostartu.
GNOME.
Okey,dzięki przetestuję :slight_smile:

Jeśli masz swój inny ulubiony terminal to wykonaj polecenia

cp /usr/share/applications/twoj_terminal.desktop /home/Rava/.config/autostart/

Oczywiście polecenie dostosuj pod siebie.

1 polubienie

Super,wielkie dzięki!Zaskoczyło w ten sposób :slight_smile:

Niepotrzebnie napisałem ci żebyś podniósł uprawnienia (coś ostatnio z automatu wszystkim wciskam to sudo) - poprawiłem polecenie :wink:

1 polubienie