Proste przepisy na domówkę

Off top tak wiec mam nadzieję, że zakładam w dobrym dziale :wink:
Macie jakieś sprawdzone i proste przepisy na domówki? Takie które nie wymagają napracowana sie przy przyrządzaniu?

Wiadomo, teraz są czasy że ludzie robią/przynoszą różne “zdrowe” rzeczy… ale jak zrobię zawsze idzie dowolna ilość najprostszych zapiekanek z pieczarkami i żółtym serem.

Polecam bardzo prosta sałatkę:
ryż gotujemy z curry - robi się ślicznie źółciutki
do tego kurczak - pierś ugotowana
rodzynki - ja lubię wcześniej je namoczyć trochę
czerwone winogrona przekrojone na pół
majonez
przyprawy według uznania

Niezłe przepisy znajdziesz równeiż na stronie Netto, są tam przepisy Mateusza Zielonki. Na ten weekend zabieram sie za przygotowanie Sushi. https://netto.pl/mistrzowskie-przepisy-mateusza-zielonki/

Sama często szukam przepisów w sieci, mam wrażenie, ze przepisy takie są bardziej życiowe niż to co się znajdzie w ksiązkach kucharskich.

U mnie domówki zwykle przygotowuje tematyczne. Np. robię gar zupy meksykańskiej do tego salsy różne, naciosy, żeberka no i drinki. Wśród dziewczyn furorę robi Margeritka truskawkowa.
Moja wersja to w blender 1.5L wlewam pół tequili, ze dwie garście mrożonych truskawek i trochę soku pomarańczowego, blenduje. Potem szklana, lub szeroki kieliszek, brzeg w soli lub cukrze, trochę lodu, do połowy miksem z blendera, uzupełniam sokiem pomarańczowym (tylko trzeba brać wyciskany, albo samemu robić, bo ten z koncentratu słabiej smakuje, nieźle wchodzi też mandarynkowy), na to polewamy odrobinę likieru z gorzkich pomarańczy. BlueCuracao, ale lepszy jest Cointreau czy Triple sec. Ja dodaję czasami jeszcze odrobinę Martini.

Drinki są o tyle fajne, że w pewnym momencie wchodzą w proporcjach pół szklanki tequili i nikt nie czuje, że tam jest alkohol. :wink: