Prostokąty w pasku zadań Win11

Windows 11 - Na pasku zadań po prawej stronie na dole zniknęły ikony WiFi, baterii, głośnika, powiadomienia. Są tylko prostokąty. Jak przywrócić te znaki.

Restart komputera nie pomaga? Co ostatnio instalowałeś? Coś zmieniałeś w ustawieniach systemowych?

Witam, wydaje mi się, że jeśli chcesz przywrócić ikony na pasku zadań, to po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy na pasku zadań potem wybierz „Kontrola paska zadań”. W oknie „Kontrola paska zadań” znajdź opcję „System ikon” i sprawdź, czy opcje „Sieć”, „Głośność” i „Zasilanie” są włączone. Jeśli są wyłączone, to wystarczy je włączyć, przesuwając przełączniki. Po tym ikony WiFi, baterii, głośnika i powiadomień powinny wrócić na pasek zadań. Jeśli nadal nie działają, może być konieczna aktualizacja systemu. Pozdrawiam :wink:

Niestety restart nie pomaga. Ostatnio miałem aktualizację Windowsa 11 do wersji 23H2 i mam teraz zamiast ikon np. WiFi, bateria, lupa - takie prostokąciki. Zauważyłem, że w innych miejscach również jest brak ikon.
W oknie Ustawienia paska zadań - Inne ikony paska zadań - nie występują wymienione wcześniej przyciski, w których mógłbym przesunąć suwak. Są np. urządzenia bluetooth, drukarki, eksplorator windows.

Można spróbować „nadpisać” system. Ściągasz instalkę "ISO"od Microsoftu, otwierasz w explorerze i uruchamiasz setup.exe, zacznie się instalacja, wszyskie pliki i programy pozostaną na swoich miejscazh, a system będzie jak nowy.

Gorzej jak on ma za stary procesor na 11 lub brak TMP 2.0 i nie ruszą mu modyfikacje rejestru by przeszła reperacja nakładkowa.

[krystian3w] Mam lapka Acera z procesorem Intel(R) Core™ i5-1035G.
[stens1950] W weekend spróbuję nadpisać system jak mówisz.

[stens1950] Dziękuję bardzo. Pomogło.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.