Prosty, darmowy kalkulator?

Przejrzałam te na DB i wszystkie są zaawansowane z mnóstwem zbędnych przycisków, które tylko utrudniają szybkie znalezienie potrzebnych opcji. Czy ktoś spotkał się z prostym, darmowym kalkulatorem, który ma tylko 4 podstawowe działania, przecinek, clear i przycisk backspace? I najlepiej aby był dość duży, żeby wygodnie się go używało i miał te przyciski jakoś wyróżnione kolorami, żeby szybko można było odróżnić np. + od =.  Bardzo też by mi zależało, aby cyfry w tym kalkulatorze miały kolejność od 1, a nie od 7, jak to jest w większości. Kompletnie nie rozumiem tej dziwacznej i nieintuicyjnej kolejności. Kto to wymyślił? Poniżej zrzut, jakby mógł taki idealny kalkulator wyglądać:

  • 8Jr5XXc.png

Ten mi zrobił znajomy, ale on się dopiero uczy programować i niestety okazało się, że są w tym kalkulatorze błędy. Do tego długo się otwiera jeśli używam skrótu na pasku.

A tak poza tym, to na DB jest bardzo mały wybór darmowych kalkulatorów :frowning:

@Edycja:

http://freesoftru.com/simple_calculator - ten też byłby bardzo dobry, to znów jest na telefon :confused:

calc.exe?

Nie za bardzo rozumiem post. Chcesz napisać własny kalkulator, czy po prostu znaleźć? Jeśli to drugie, to czemu jest w programowaniu.

Post jest w dziale “Poszukiwanie oprogramowania”. Więc poszukuję gotowego kalkulatora do pobrania. Kalkulator to chyba jest oprogramowanie, co nie?

Gdyby jednak ktoś chciał mi napisać taki kalkulator za free albo jakąś niewielką kwotę lub np. za wykonanie jakiejś grafiki, to też będę wdzięczna.

I nie musi być exe, może być np. we flashu. Byle działał pod Windows 7

W Google jest kalkulator online - całkiem niezły. Wystarczy dodać wynik wyszukiwania do ulubione/zakładki i nie ma po co instalować. http://www.online-calculator.com/

To ten najprostszy.

 

Bogdan_G: Po pierwsze wcale nie najprostszy, bo ma kilka niepotrzebnych przycisków, cały górny rząd jest zbędny, %, 1/x (nawet nie wiem co to), +/-. Po drugie układ cyfr mi nie odpowiada, bo zaczyna się od 7 zamiast od 1, po trzecie nie ma przycisku backspace. Jednym słowem kompletnie nie jest tym, czego szukam. Podałam przecież przykłady i ten kalkulator online nawet koło nich nie leżał :stuck_out_tongue:

Nie rozumiem. Myślałam, że po to jest ten dział. Człowiek normalnie pyta o konkretny program, a tu zamiast pomocy tylko głupie docinki. Jakbym chciała pierwszy lepszy kalkulator, to bym nie zakładała tematu.

Spotkał się z klawiaturami numerycznymi z funkcją kalkulatora, a nawet myszką która wynik wkleja do schowka 7,8,9. Spotkał z telefonami T9 jedyne w tej kolejności o jaką prosisz. Aż sprawdziem kalkulator w szufladzie… ma kolejność od 7 jak programowe odpowiedniki. Klawiatura numeryczna ma kolejność 7,8,9. 

Wszystkie kalkulatory są “nieintuicyjne” a programowe odzwierciedlają fizyczne więc one również. Odzwierciedlają z prostej przyczyny - wygody. Na kalkulator fizyczny patrzy się od dołu do góry nie odwrotnie, przyciski funkcyjne i mniejsze cyfry są w zasięgu a te bardziej zaawansowane akcje powyżej nich… Twoja wizja jest anty intuicyjna(wzgledem otoczenia) - wszystko na opak. :slight_smile:

Zrobić kalkulator to nie problem, skoro nie potrzebujesz nawiasów to mały miki, mogę to zrobić, tylko zastanawiam się… po co? Trudno mi zrozumieć, byłaby to jakaś motywacja :slight_smile:

 

stasinek: Jednak jakieś 20% kalkulatorów znalezionych w Google ma tę kolejność od 1, nie od 7, więc widać na takie też jest zapotrzebowanie. Dla mnie jest tak znacznie wygodniej i bardziej intuicyjnie. Na telefonie (nie dotykowym) też mam przyciski od 1, nie od 7, więc jestem przyzwyczajona do takiej kolejności. Kalkulatora fizycznego, poza tym w telefonie, nigdy nie miałam. Zresztą nie rozumiem, dlaczego muszę się aż tak tłumaczyć. Po prostu tak mi pasuje i już. Potrzebuję konkretnie takiego. Dla mnie taki układ jest najbardziej ergonomiczny i intuicyjny. Jeśli ktoś chce pomóc, to będzie mi miło, a jeśli ktoś chce się tylko powymądrzać, to niech sobie lepiej odpuści, bo szkoda klawiatury. Naprawdę nie spodziewałam się takiej dyskusji :frowning:

Nie musisz tłumaczyć, ludzka ciekawość = dyskusja(z wszystkimi etapami myślenia - negacja,zrozumienie, akceptacja) jest bo problem na OpaK™, Mój projekt o tej nazwie miał powstać w 30 minut ale… jednak nie mam czasu dziś -wstaje od kompa bo znowu utkne, może być HTA(niby html ale jednak mini okno) Bedzie opensource i bedziesz mogła sama sobie zmienić dizajn… zostawiam na weekend do przerobienia:   

https://web.facebook.com/h4ck3dByGautamKumawat/posts/515722431829358

Sprawdziłem “gps” z qwerty w hp ipaq 6915 klawiatura 1,2,3 kalkuator programowy Windows Mobile 7,8,9(rzez lata nawet nie pomyślałem o kolejności), w blackberry klawiatura 1,2,3, kalkulator programowy 1,2,3 czyli jednak - po Twojemu :) Nie zastanawiałem sie nad kalkulatorem i myśle nikt z wypowiadajacych sie nie analizował jako problem w linuxie co desktop to własny kalkulator… otwieram patrze, jak każdy. Otwieram forum… ktoś szuka prostego kalkulatora i przecieram oczy ze zdumienia. Czyli można coś nowego wymyśleć nawet jeśli temat zgrany od dziesiecioleci :slight_smile:

stasinek: Dziękuję, polubiłam na fb. Czyli to jeszcze nie jest skończone? Skopiowałam sobie i zapisałam jako HTML, mam coś takiego:

Dla mnie tam są zbędne nawiasy i ten daszek. Fajnie, że można sobie samemu zmienić np. kolorki czy rozmiar przycisków :slight_smile:

Znalazłam prawie idealny (brak tylko backspace) kalkulator w dodatkach do Firefoxa: https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/simple-calculator/?src=search , zainstalowałam, ale to chyba jakaś ściema była, bo nie pojawiła się żadna ikonka ani nic i nawet nie wiadomo jak ten kalkulator przywołać/uruchomić. Sprawdzałam dokładnie, w zakładce rozszerzenia nie ma żadnych ustawień poza włącz/wyłącz, żadnych opcji gdzie ma się wyświetlać, a po kliknięciu na pasek nawigacji w FF i wybraniu dostosuj też nie ma żadnej ikonki kalkulatora.

Sprawdzę jeszcze w dodatkach do Google Chrome, chociaż głównie używam Firefoxa i w sumie zapomniałam tu napisać, że może też być to dodatek do przeglądarki.

@Edycja:

Najprościej użyć js - sprowadza się to do stworzenia formularza i użycia funkcji eval. Masz coś takiego np na stronie:

http://www.math.com/students/calculators/source/basic.htm

Wygląd / rozmiar zmieniasz za pomocą css

drobok: Dziękuję, ale ten nie ma nawet przecinka, więc nie da się policzyć ułamków. CSS chyba się tego nie doda, a na programowaniu i js się nie znam. Także na razie jednak najbardziej pasuje mi ten, co miał być dodatkiem do FF. Tak jak pisałam, praktycznie jest idealny, brakuje mu jedynie tego backspace.

No i zaczekam jeszcze na to, co wykombinuje użytkownik stasinek :wink:

Tak na szybko napisałem taki mały kalkulatorek spełniający życzenia. Wydaje się, że działa dobrze,. ale można sprawdzić.

http://omega.pdg.pl/counter4.php?id=/pliki/kalkulator.zip

floyd: Ślicznie dziękuję :smiley: Otwiera się błyskawicznie i na razie żadnych błędów nie zauważyłam. Gdybyś potrzebował jakąś grafikę, szczególnie logo, wizytówkę lub papier firmowy, to daj znać.

Uzupełniłem  o dwie ikonki:

  1. Przesuwanie do paska zadań.

  2. zawsze na wierzchu. Po kliknięciu na ikonkę z kwadracikiem plansza będzie zawsze na wierzchu. Ponowne kliknięcie usuwa tę właściwość.

http://omega.pdg.pl/counter4.php?id=/pliki/kalkulator.zip

 

Wow, dziękuję za tak szybki odzew, już pobieram :slight_smile:

Za szybko pobrane. :slight_smile:

Ja też z pośpiechu zrobiłem mały błąd i raczej należało by pobrać ponownie. :frowning:

kalkulator.zip

OK, dziękuję :slight_smile:

kalkulator.zip (21,9 KB)

Poprzedni link nieaktualny.

Dzięki wielkie :smiley: