Prosty, lekki i darmowy antywirus

Dzień dobry, czy zna ktoś może jakiegoś prostego, lekkiego i darmowego antywirusa? Miałem AVG, sprawował się dobrze dopóki przez niego nie zaczął się input lag. Odinstalowałem go i poszukuje kolejnego. Pozdrawiam

Spróbuj myśleć głową (np. nie nabierać się na phishing) i nie klikać w reklamy (a może zacząć blokować je na WWW) to powinien starczyć Defender wbudowany w Windows 8 / 8.1 / 10 (ten z Visty i Windows 7 to tylko spyware/rookity/keyloggery niby wykrywał: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-Defender,Program,Windows,11991.html).

1 polubienie

a cos oprocz defendera?

Np. uBlock Origin do blokowania reklam i złośliwych pop-upów (np. lieDetector).

Defender - jest on lekki, wydajny, zintegrowany z systemem i na pewno nie darmowy jak większość błędnie myśli. Jego cena wliczona jest w OS.

1 polubienie

Kaspersky Free

Dla normalnego zjadacza chleba - Defender + bloker reklam, najlepiej uBlock Origin. No i najlepszy antywirus to zwykły rozsądek.

1 polubienie

Windows Defender… jeszcze ludziska nie wieżą że jak coś jest “darmowe” to może być i bardzo dobre.

1 polubienie

Polecam Kaspersky Free nie obciąża komputera i nie mieli dyskiem tak często jak Windows Defender co jest zaletą w przypadku starych dysków talerzowych jeśli autor tematu taki posiada
a druga sprawą jest że żaden antyvirus nie zastąpi myślenia i zdrowego rozsądku

Jak chcesz jakieś kompleksowe zestawienie do ochrony i darmowe

1)Z darmowych antywirusów można skorzystać z kasperskiego albo Aviry darmowej wersji
2)SpyShelter Silent - szyfrowanie klawiszy dzięki czemu keyloger nie odczyta tego co piszesz na klawaiturze
3)Do ochrony przeglądarki możesz skorzystać z dodatku uBlock i CookieAutoDelete
4)Doinstalować program Sandboxie aby uruchamiać przeglądarkę w izolowanym obszarze dzięki czemu wirusy nie będą mogły zainfekować system bo zostaną odizolowane.
5)Tak samo uruchamiać programy biurowe Office czy jakiś program do PDF w sandboxie

Ochrony przeglądarki nie potrzebuje, mam przeglądarke w której wbudowany jest AdBlock i “namierzacze”

No to sie zdziwisz jak pewnego dnia stracisz uwagę, czujność i klikniesz o jeden link za dużo :smiley:
To właśnie przeglądarki są częstym nośnikiem infekcji. Nie licząc piractwa (cracki itd)

Wbudowany Windows Defender / Microsoft Defender. Niczym nie ustępuje innym antywirusom, szczególnie w wersji darmowej. Nie ma żadnego powodu aby zaśmiecać sobie komputer czymś innym.

1 polubienie

Te programy są bardzo lekkie i zużywają po pare MB ram…
ofc jak nie chcesz to nie musisz ich instalować to tylko sugestia jak podnieś bezpieczeństwo, a zrobisz jak uważasz.

To twój komputer i twoje dane.
No i kopia zapasowa danych dzielimy ludzi na tych co ją robia i tych którzy dopiero ją zaczną robić :star_struck:

Dobra, zainstalowałem starego dobrego Panda Dome. Dzieki wszystkim za pomoc, ale sugeruje po prostu prostote działania antywirusa a nie tak jak w niektorych ze instalowalem przez 15 minut jakies pliki zeby antywirus dzialal. Pozdrawiam

Musisz tylko przy niej pamiętać ze charakteryzuje się bardzo duża ilością tzw. false positive w stosunku do przeglądanych domen. W testach czterokrotnie wiecej niż Defender.

COMODO Internet Security Premium - pobierz

Jakie premium? CIS Pro 10 wymaga 40 dolarów :money_with_wings: bez centa.

No to bez premium :smiley:

U mnie pisze że mam Premium, a pobrałem za darmo :smiley: