Prosty Message Box 3 przyciski wyboru (niestandardowe)


(dripix) #1

Witam

 

Jestem kompletnie zielony w "programowaniu", przejrzałem już mnóstwo tutoriali i for w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu, jednak nic z tego nie rozumiem albo to nie jest to, czego szukam (dlatego proszę mnie nie odsyłać na jakąś stronę bo zapewne już ją widziałem i niewiele mi to pomoże)

 

Potrzebuję prosty Message Box działający na Windows z trzema przyciskami, w którym każdy button uruchamia odrębną aplikację Potrzebuję aby przyciski mały moje etykiety a nie (tak jak do tej pory znalazłem) jedynie "Yes", "No" albo "Cancel".

 

OZAWhvI.png


(hindus) #2

No to polecam C#, Windows Forms, Visual Studio 2015 Community (darmowe) i zrobienie sobie takiego okna w edytorze przy pomocy elementów toolboxu. Uruchamianie exeków to też nie problem.


(system) #3

Skoro nie chcesz aby ktoś dał Ci linka jak to zrobić to co ktoś ma zrobić Ci programik na zamówienie ?

Leń…

bo zrobienie tego w dowolnym środowisku IDE zajmuje dla początkującego 3 min —> 2 min układa sobie przyciski a 1 min pisze kod dla obsługi 3 przycisków.


(Zulowski) #4

To ja Ci powiem tak,

Trochę źle podszedłeś do problemu, bo tak na prawdę MessageBox to właśnie komunikat z kilkoma wariantami przycisków.

Jak potrzebujesz własny, to po prostu robisz zwykłe okienko (Form), na który wrzucasz przyciski, umieszczasz ikonkę, ustawiasz tytuł i masz takiego własnego MessageBoxa.


(nintyfan) #5

Nie używaj WinAPI. Nie wiem, w czym obecnie pod Windows się programuje, ale moje życie było koszmarem, gdy programowałem pod Windows. Korzystaj, jeśli chcesz, z C++ i Qt.


(stasinek) #6

vbforums.com/showthread.php?695765-Custom-message-box-with-custom-options-buttons

VBScript, podazaj za bialym kroliczkiem :wink: Nie pisze z kompa to Ci nie znajde gotowca. Bardziej zaawansowane cuda jesli lubisz html, javascript, activex mozna zrobic w HTA, w konstrukcji podobne jak html ale odplane nieco inaczej. Z tym ze Microsoft zaniechal stosowania na rzecz winrt. Na Windows 7 mozesz nawet wstawic te przyciski w pulpit czy w kazdym miejscu explorera(katalog Windows-Web) i zrobic co tylko chcesz w poroziumieniu z systemem. Bardziej zaawansowane Visual Studio Express lub SharpDevelop - C#. Mozesz tez probowac C(np. Dev++ lub Code::Blocks) i Fltk - bardzo fajny prosty toolkit do nauki. Ewentualnie dla kompletnego laika klikania polecam Borland C++ Builder 6 (strona Embarcadero, instalka i kod rejestracji) obecnie jest darmowy do zastosowan niekomercyjnych… klik klik i masz aplikacje. Udziwnienia property, events to samo znajdziesz w C#, Visual Basic, Java#, bo .net powstalo w wyniku pracy architekta z firmy Borland “ukradzione” :slight_smile: Ewentualnie jezeli wolisz basicowo pascalowe przenosne aplikacje, za darmo i multisystemowo - Lazarus. Nazewnictwo klas lcl bazuje na borlandwskim vcl z C++ buildera i delphi. Tego typu program mozes rowniez napisac w SASM, Fasm/Fresh IDE…

Schodzic do piwnicy nie ma sensu, juz lepiej trzymac skryptow multiplatformowe skrypty to python, lua, tlc/tk (napisany jest w nim np. oficjalny klient GIT), stary perl, ruby, czy nawet php ale nie zadawal bys tak prostych pytan gdybys byl specem… VBScript ci wystarczy.

Akurat Qt i C++ to dosyc toporna machineria, lepsze jest QtQuick - cos jakby mieszanka stylu html, css z Qt bo QtWidgets do najbardziej intuicyjnych dla laika nie nalezy. Bardzo dobrze przemyslana, przenosna, daje milion mozliwosci moim zdaiem lepsza niz gtk, wxwidgets ale krowa. Objekt QGraphicScene w odroznieniu od podejscia GDI/Canvas daje obiektowe podejscie do rysowania, lepsze nawyki. W instalce Qt Creatora masa przykladowych programow. Tylko ze zrozumienie podstaw jej dzialania, stosowania moc, specyficzny system signal slot itp. wymaga dobrej znajomosci i zrozumienia C++. Z prostych frameworkow polecam Fltk. Qt tez takie moze byc i sam migruje programy z vcl+winapi na qt+winapi a ostatecznie czyste qt. Ale tu mowa o prostym programie z jednym oknem i trzema buttonami!?


(hindus) #7

 

Jestem ciekaw rozwiązania problemu przedstawionego przez autora przy pomocy PHP :wink:


(slepcu) #8

w ramach relaksu zrobiłem sobie takie coś:

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/buttons1-o6751/

 

całość zrobiona w C# + WPF; konfiguracja przycisków i kilku parametrów okna bazuje na pliku xml (plik buttons.btxml bądź każdy plik podany jako parametr aplikacji).

 

źródła są tu:

https://github.com/piotrbrzuska/buttons

a binarki jako załącznik

Release.zip