Prosty Message Box 3 przyciski wyboru (niestandardowe)

Witam

 

Jestem kompletnie zielony w “programowaniu”, przejrzałem już mnóstwo tutoriali i for w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu, jednak nic z tego nie rozumiem albo to nie jest to, czego szukam (dlatego proszę mnie nie odsyłać na jakąś stronę bo zapewne już ją widziałem i niewiele mi to pomoże)

 

Potrzebuję prosty Message Box działający na Windows z trzema przyciskami, w którym każdy button uruchamia odrębną aplikację Potrzebuję aby przyciski mały moje etykiety a nie (tak jak do tej pory znalazłem) jedynie “Yes”, “No” albo “Cancel”.

 

OZAWhvI.png

No to polecam C#, Windows Forms, Visual Studio 2015 Community (darmowe) i zrobienie sobie takiego okna w edytorze przy pomocy elementów toolboxu. Uruchamianie exeków to też nie problem.

Skoro nie chcesz aby ktoś dał Ci linka jak to zrobić to co ktoś ma zrobić Ci programik na zamówienie ?

Leń…

bo zrobienie tego w dowolnym środowisku IDE zajmuje dla początkującego 3 min —> 2 min układa sobie przyciski a 1 min pisze kod dla obsługi 3 przycisków.

To ja Ci powiem tak,

Trochę źle podszedłeś do problemu, bo tak na prawdę MessageBox to właśnie komunikat z kilkoma wariantami przycisków.

Jak potrzebujesz własny, to po prostu robisz zwykłe okienko (Form), na który wrzucasz przyciski, umieszczasz ikonkę, ustawiasz tytuł i masz takiego własnego MessageBoxa.

Nie używaj WinAPI. Nie wiem, w czym obecnie pod Windows się programuje, ale moje życie było koszmarem, gdy programowałem pod Windows. Korzystaj, jeśli chcesz, z C++ i Qt.

vbforums.com/showthread.php?695765-Custom-message-box-with-custom-options-buttons

VBScript, podazaj za bialym kroliczkiem :wink: Nie pisze z kompa to Ci nie znajde gotowca. Bardziej zaawansowane cuda jesli lubisz html, javascript, activex mozna zrobic w HTA, w konstrukcji podobne jak html ale odplane nieco inaczej. Z tym ze Microsoft zaniechal stosowania na rzecz winrt. Na Windows 7 mozesz nawet wstawic te przyciski w pulpit czy w kazdym miejscu explorera(katalog Windows-Web) i zrobic co tylko chcesz w poroziumieniu z systemem. Bardziej zaawansowane Visual Studio Express lub SharpDevelop - C#. Mozesz tez probowac C(np. Dev++ lub Code::Blocks) i Fltk - bardzo fajny prosty toolkit do nauki. Ewentualnie dla kompletnego laika klikania polecam Borland C++ Builder 6 (strona Embarcadero, instalka i kod rejestracji) obecnie jest darmowy do zastosowan niekomercyjnych… klik klik i masz aplikacje. Udziwnienia property, events to samo znajdziesz w C#, Visual Basic, Java#, bo .net powstalo w wyniku pracy architekta z firmy Borland “ukradzione” :slight_smile: Ewentualnie jezeli wolisz basicowo pascalowe przenosne aplikacje, za darmo i multisystemowo - Lazarus. Nazewnictwo klas lcl bazuje na borlandwskim vcl z C++ buildera i delphi. Tego typu program mozes rowniez napisac w SASM, Fasm/Fresh IDE…

Schodzic do piwnicy nie ma sensu, juz lepiej trzymac skryptow multiplatformowe skrypty to python, lua, tlc/tk (napisany jest w nim np. oficjalny klient GIT), stary perl, ruby, czy nawet php ale nie zadawal bys tak prostych pytan gdybys byl specem… VBScript ci wystarczy.

Akurat Qt i C++ to dosyc toporna machineria, lepsze jest QtQuick - cos jakby mieszanka stylu html, css z Qt bo QtWidgets do najbardziej intuicyjnych dla laika nie nalezy. Bardzo dobrze przemyslana, przenosna, daje milion mozliwosci moim zdaiem lepsza niz gtk, wxwidgets ale krowa. Objekt QGraphicScene w odroznieniu od podejscia GDI/Canvas daje obiektowe podejscie do rysowania, lepsze nawyki. W instalce Qt Creatora masa przykladowych programow. Tylko ze zrozumienie podstaw jej dzialania, stosowania moc, specyficzny system signal slot itp. wymaga dobrej znajomosci i zrozumienia C++. Z prostych frameworkow polecam Fltk. Qt tez takie moze byc i sam migruje programy z vcl+winapi na qt+winapi a ostatecznie czyste qt. Ale tu mowa o prostym programie z jednym oknem i trzema buttonami!?

 

Jestem ciekaw rozwiązania problemu przedstawionego przez autora przy pomocy PHP :wink:

w ramach relaksu zrobiłem sobie takie coś:

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/buttons1-o6751/

 

całość zrobiona w C# + WPF; konfiguracja przycisków i kilku parametrów okna bazuje na pliku xml (plik buttons.btxml bądź każdy plik podany jako parametr aplikacji).

 

źródła są tu:

https://github.com/piotrbrzuska/buttons

a binarki jako załącznik

Release.zip