Prosty program do skracania filmów obsługujący format .mov

Poszukuję prostego programu dzięki któremu skrócę, przytnę nagrany film. Filmy są zapisane w formacie .mov

 

Jeżeli był by ktoś tak miły i od razu podrzucił linkiem do sćiągnięcia. Z góry dziękuję.

 

Avidemux upuszczasz pliki, usuwasz niepotrzebne fragmenty. Pomijasz opis dotyczący interlaced.

 

x264video-compress.blogspot.com/2014/03/edycja-nagrania-1080i-z-telewizji.html

 

Dla Full HD

Tylko zależy od materiału jaka jakość zapisu czy statyczny lub akcja. Minimum 1000,  2000, + 3000,…, …, 2pass  /  tryb minimum od super fast

 

Gdy mniejsza rozdzielczość

Szerokość klipu = średnia jakość  kb/s 2pass  połowa to już gorsza ale jeszcze akceptowalna jakość.

 

Albo w zależności od wymaganej wielkości:

http://www.cole2k.net/bitrate-calculator.html

Dzięki za odpowiedź

 

Niestety coś nie gra. Zainstalowałem program Avidemux. Zrobiłem wszystko tak jak w tym filmiku:

 

 

czyli tylko skróciłem film, chciałem go zapisać i wyskakuje taki błąd:

 

http://i.imgur.com/LalUIcW.jpg

 

Zrobiłeś zgodnie z filmikiem a nie przykładową edycją którą ci wskazałem ;). Jeżeli masz pliki w standardzie 720i lub 1080i możesz usunąć przeplot Avidemux nie zawsze poprawnie działa z ponowną kompresją “i” .

 

 

Z filmu

“Divxy” - avi, “empegi” mpg, czy jeszcze mjpeg(starsze aparaty kompaktowe) - również z końcówką avi nie wymagają “przetwarzania” a tylko copy i save jak na tym filmie. To tylko złączone klatki jedna za drugą i można dowolnie je ciąć i zapisywać. (Gdy nie chce się zmniejszać/kompresować pliku)

 

(ale też avi może być czasem w standardzie x264, można to sprawdzić przez Media player Classic Home cinema/VLC w właściwościach pliku - ale chyba to dość rzadki przypadek)

 

 

W twoim przypadku to plik mov,  już chyba w “formacie/standardzie” x264 (choć może to stary plik “quick time” od apple?) ?

 

Niestety zawsze zapisanie pociętego materiału przez copy skończy się błędem, x264 ma bardziej skomplikowaną strukturę i wycinając fragment “naruszasz powiązaną ze sobą całość”. Stąd potrzebne ponowne przerobienie materiału.

 

Dźwięk Avidemux powinien “przyciąć/dopasować” sam choć możesz “zmniejszyć wielkość”  - (“remix” do mono gdy stereo) i jakość np 56 kb/s w standardzie AAC.

 

 

Analogicznie output format możesz zmienić na mp4/mkv lub zostawić avi.