Prosty skrypt newslettera

Witam, szukam jakiegoś prostego i po polsku skryptu newslettera, bo znalazłem już ich dużo ale w każdym sie gubię i nie umiem ich osbługować bo nie znam jeszcze php.

Z góry dzięki.

//chodzi mi o takie coś:

jeśli chcesz być powiadamiany o nowiściach wpisz tutaj swój e-mail:

i on wysyła mi meila z tym że nie wiem nawet gdzie on mi go wyśla i jak się tym zarządza dlatego proszę o coś prostego i po polsku.

Skrypt newslettera jest dość skomplikowany, ja sam pisałem niedawno taki dla siebie. Pisanie zajęło mi kilkanaście dni , a testowanie i poprawianie… parę miesiećy. Dlaczego? Ano dlatego, że w tym wypadku nie może być żadnej wpadki - operuję na (poniekąd) danych osobowych użytkowników mojej strony (adresy e-mail), muszę zatem odpoowiednio zadbać o bezpieczeństwo - nie może nikt się podszyć pod swój adres. Dalej sam silnik też jest dosyć skomplikowany: dodawanie emaili, aktywacja, panel rozsyłki, usuwanie z bazy.

Najważniejszą sprawą była jednak kompatybilnośc z serwerami pocztowymi (to zajęło najwięcej czasu). Naprawdę : jedna wiadomość (w formacie HTML) a każdy serwer (WP, onet, interia, gmail i inne) wyświetla ją zupełnie inaczej. Jeden serwer nie zwraca uwagi na style wewnątrz znaczników, inny na style w HEAD. Trzeba było naprawdę się narobić żeby jako tako to wszędzie wyglądało.

Co innego wiadomości wysyłane jako tekst, te są wyświetlane tak samo wszędzie (jak nietrudno się domyśleć).

Tak więc skoro nie jesteś dobrze obeznany w PHP i MySQL to daruj sobie własny skrypt. http://4free.pl zapewni newsletter. Do niedawna i ja korzystałem z ich usług.