Prosty telefon - Samsung SOLID C3350, czy SOLID GT-B2710?


(bachus) #1

Hej,

Szukam prostego telefonu (nie smartfona) dla matki. Chcę coś wziąć z serii SOLID od Samsunga:

 

http://www.telepolis.pl/telefony/samsung-b2710-solid,4,2,1797.html

http://www.telepolis.pl/telefony/samsung-c3350,4,2,1966.html

 

C3350 jest trochę tańszy i ma większy (o 0.2 cala...) ekran. Czy macie z którąś z tych słuchawek doświadczenia (negatywne/pozytywne)? Z góry dzięki za pomoc.

 

 


(Marivs) #2

Przez 3 lata używałem GT-C3350 zanim zmieniłem na smarka, Baterie ładowałem raz na 2 tygodnie. Wielokrotnie spadł na różne podłoża, zaliczył również upadek z granitowych schodów. Wystarczyło go wziąć do ręki, otrzepać i dalej korzystać. Czasami po takim upadku trzeba mu ponownie wsunąć kartę SIM bo przestaje kontaktować ale co się dziwić, inne telefony można już wyrzucić a ten dalej działa. Jednym słowem twardziel ale nie do końca, ostre krawędzie zostawiają jednak ślad na obudowie. Osłona baterii po wielu upadkach nosi ślady pęknięć w miejscach zatrzasków. Osłona wyświetlacza jest wyjątkowo odporna na zarysowania. Można słuchać radia bez podłączonych słuchawek, Głośnik jest wystarczająco mocny a przy tym nie charczy. Po pracy warsztatowej (remont silnika) gdy była potrzeba coś doświetlić telefon był umazany w smarach; mydło w rękę + telefon i spokojnie można go umyć :slight_smile: Zróbcie to ze smarkiem :slight_smile:

Z minusów muszę wskazać na ograniczenie książki odbiorczej SMS, nie pamiętam dokładnie ile ale coś ok 250 i trzeba robić miejsce. Dioda w telefonie robi jako latarka, fajny gadżet. Ma wadę: strumień światła jest za bardzo rozszczepiony (dokładnie tak jak napisałem, nie mylić z rozproszony), gdyż trzeba odpowiednio ukierunkować strumień aby dobrze oświetlić dany element/przedmiot. W B2710 jest to lepiej wykonany element. 

No i to tyle chyba.