Proszę doradźcie mi płytę główną

cześć, potrzebuję pomocy, proszę Was abyście doradzili mi jakąś płytę główną pod procesor Intel Dual Core E2180, cena w granicach 300 PLN

Foxconn P35A-S/Abit IP35

kolega mi coś mówił o płytach Gigabyta, dobre one są? jeśli tak, to który model?

Gigabyte P35-DS3L

Dobre są.

Gigabyte GA-P35-DS3

A zresztą zawsze można co nieco poczytać.

maniekz , trochę stary ten test.

Co do Gigabyte’a, mam płytę GA-EP35C-DS3R i nie narzekam. DualBios już raz uratował mi życie, obsługuje procki na FSB 1333MHz (OC do 1600MHz). Do tego 4 gniazda DDR2 (1066 do 8GB)+2 pod DDR3 (1333 do 4GB). Dużo gniazd SATA i parę innych drobiazgów. Chipset trochę się grzeje (chłodzenie pasywne), ale nie jest źle. Płyta działa ogólnie stabilnie. Brakuje tu tylko dwóch gniazd PCI Express x16.

Stary nie stary, trudno żeby ktoś codziennie testy robił oO

poczytałem trochę te recenzje na egiełdzie i skłaniam się ku Foxconn’owi P35A-S

dragonik

i dobrze zrobisz.

chociaż byłem dzisiaj w komputerowym i sprzedawca powiedział, że Foxconn nie jest zły ale on ze swojej strony poleciłby Gigabyte

Tak się składa że Foxconn jest lepszy…

W dniu 30.04.2008 , o godzinie 20:14 został dopisany post przez sk91

Nigdy nie słuchaj sprzedawcy nawet w tym przypadku polecił Ci słabsza płytę żeby się jej pozbyć. Mi też polecali Gigabyte.

Bo sprzedawców sie nie słucha :stuck_out_tongue:

Owszem ten Gigabyte nie jest zły, ale zrobisz lepiej

jak kupisz albo tego Fox’a albo Abit’a z pierwszego postu.

Tutaj nie ma zasady że zrobi lepiej płytki są porównywalne … wybieraj:

GIGABYtE P35 DS3

Foxconn p35A-S

Abit IP35

DFI Blood iron

MSI Neo2 FiR

Ja bym wybrał Foxconna, nawet za sam wygląd :smiley:

http://www.frazpc.pl/artykuly/553/ABIT, … odkrecanie

Foxconn, Gigabyte i MSI mają coś jeszcze: wszystkie kondensatory polimerowe zamiast elektrolitycznych, które miejmy nadzieję, mają większą żywotność. Nie wiem, jak reszta, ale ja się już nalutowałem kondensatorów, innym (i to najczęściej za prawie free).

Abit IP35-e ma zwykłe… ;/