Proszę o doradzenie mi przy wyborze gry

Witam… Z góry uprzedzam, że nie wiem czy wybrałem dobry dział… W końcu piszę o grach ale nie jestem pewien czy ‘doradzanie’ tego typu rzeczy nie powinno być w dziale “Na luzie”.

Otóż jestem bardzo znudzonym graczem. Uwielbiam wszelakie MMORPGi ale najbardziej interesuje mnie świat z ogromnymi obszarami, lasami, dolinami i innymi… Nie lubię gier w których skacze się po planetach, czy tam w kosmosie lata. Ostatnio szukałem sobie jakiegoś fajnego MMORPG’a żeby mieć zajęcie na długi czas. Myślałem że znajdę grę która wciągnęła mnie tak jak poprzednia, prosta ale rozbudowana gra - WURM Online. Postanowiłem więc kupić sobie Guild Wars’a bo pomyślałem że skoro nie ma pirackich serwerów to będzie fajnie się grało. Z lekka się zawiodłem, ponieważ w grze nie ma swobody… Gracz co prawda wybiera sobie profesje etc. ale musi później wykonywać przynajmniej główną fabułę. No więc pograłem trochę (14lvl) a później nie dawałem rady bo już trzeba było pożyczać od ludzi herosów. Później pograłem trochę na pvp i mi się znudziła. Nie podobały mi sie w niej ograniczenia co do rozwoju postaci, poruszania się (nie można wchodzić na strome zbocza, skakać, pływać etc.) Jak na te pieniądze które wydałem (wszystkie części kosztowały jakieś 250zł) pomyślałem że nie dla mnie są MMOcRPGi.

Teraz szukałem gier o bardzo dobrym klimacie, gdzie mogę wcielić się w postać z długimi szpiczastymi uszami, buszującej po lesie z łukiem. (elfa mam na myśli :stuck_out_tongue: nie wiem czemu ale mam słabość do elfów)

Znalazłem kilka tytułów, zaciekawiły mnie natomiast cztery abonamentowe gry. Jeżeli nie znajdę odpowiedniej dla siebie gry free to wydaje mi się że abonamentowe są ciekawsze skoro trzeba za nie płacić. Oto tytuły:

  • World of Warcraft

  • AION Online

  • Lineage II

  • Lord of the Rings online

Jeżeli miał bym kupować jakąś grę, to kupuję wszystkie części. Nie miałem przyjemności grać w żaden trial ponieważ mój internet zasysał by 10gb WoW’a jakieś dwa tygodnie (no może przesadzam). Oglądałem wiele gameplai z tych gier. Jak narazie najbardziej podoba mi się LOTRo i WoW. Nie zależy mi na

jakiejś super grafice, jednak na to też trochę zwracam uwagę, ale jeżeli miałbym poświęcić grafikę dla swobody gry to wolę grę o słabszej grafice i większej swobodzie. Czego oczekuję…

  • W grze nie może być żadnych elementów ala kosmos (jakieś latanie niestworzonymi statkami, skakanie między planetami etc.)

  • Gra ma mieć dość przyjemny klimat i trochę polaków, chociaż i tak wolę grać z obcokrajowcami.

  • Duża swoboda - znaczy żeby można było np. latać na jakiś smokach, jeździć na jakiś zwierzetach czy tam skakać, wspinać się (włazić na strome góry).

  • Duży obszar do odkrywania - chodzi mi żeby nie było tak jak w GW że się skacze pomiędzy mapkami że się wchodzi w jakiś teleport i już się jest na drugim końcu wyspy. Oczywiście mogą być jakieś ‘drobne’ ułatwienia co do transportu, ale bez przesady

  • Dość rozwinięty crafting (bo np. w GW go nie ma wgl. chyba że zabijanie mobów i dropienie z nich itemów to też crafting #-o )

  • Żeby była możliwość grania elfem (oczywiście nie wymagam, ale miło by było :stuck_out_tongue: a z tego co wiem to chyba we wszystkich sie da które wymieniłem)

  • Community ma być żywe, jakieś eventy etc. bo np. ja lubię grać z ludzmi a nie sam. Słyszałem że w WoWie są jakieś raidy itp. bardzo mi się to podoba, ale na gameplayach LOTRA też widać bardzo dużo ludzi.

  • Żeby nie expiło się monotonnie, np. żeby od czasu do czasu był jakiś event czy coś i żeby lvl nie szedł tak strasznie wolno :stuck_out_tongue:

no i co najważniejsze… żeby nie było tak jak w GuildWarsie że łazi się po mapce samemu i samemu robi fabułę (no ew. z kilkoma innymi osobami, ale nikt prawie nigdy nie chce w party chodzić). Chodzi mi konkretnie o to żeby poza miastami też było widać innych graczy a nie miało sie tzw ‘własną kopię świata gry’.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i za przeczytanie moich ‘wypocin’ :smiley:

//edit

Zapomniałem dodać, aby nie robić z tematu wojny fanboi, bo gdy wybierałem między GW a WoWem to nie dostałem odpowiedzi a wstydziłem się że rozpętałem spam na forum. WoW’a przy wyborze uwzględniam już dość długo ale nie wiem czemu nigdy go nie wybieram :stuck_out_tongue:

tyle się rozpisałeś że szczeże to nawet nie chce mi się wszystkiego czytać ale co do WoW-a to kwestia, gustu, albo się tą gre kocha albo nienawidzi i kupowanie odrazu wszystkich części jest bez sensu jak ci się nie spodoba pozatym WoW trial nie pobiera żadnych 10gb tylko na start około 100-200mb i reszte potrzebnych rzeczy pobiera podczas grania czego się nawet nie odczuwa więc z tego typu mmoprg to polecam WoW-a albo obadaj sobie Runes of Magic http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=11731 jest to darmowa gra i bez abonamentu i prezentuje się dość przyzwoicie, takie darmowa alternatywa wowa.

Hmm… WoW jest bardzo wciągającą grą. Grafika nie przeszkadza, sam trochę grałem ale zaczęło mi się nudzić.

Aion aktualnie w to gram. Grafika fajna. Creator postaci rozbudowany. Craft itd… Wciąga. Możesz grać sam z kolegami lub innymi graczami. Ogólnie bardzo przyjemnie się gra.

L2 i LotR nie grałem więc się nie wypowiadam.

Tak więc polecam ci Aion’a.

To polecam Ci pograć w życie - najlepsza grafika 3d, 4d , ogromniaste obszary,można iść latami,czujesz w tej grze nawet każde włókno mieśniowe postaci która tworzysz i każdy jej oddech, pot i wiele więcej :slight_smile:

No dobrze.Ja nie gram w gry ale kiedyś grałem i wszystko to o czym piszesz plus klimat który mi najbardziej odpowiadał ma gra Dark Age of Camelot. Miło wspominam społeczeność tamtejsza a to żadkosc w tego typu grach.

PS. Jak ogladam zrzuty ekranu z WoW to nie wiem czemu ale aż mnie odrzuca od tej grafiki.

Stach1609,

możesz spróbować Dungeons and Dragons online, ale ta gra jest trochę inna niż typowy MMO:

tu sobie poczytaj:

http://www.ddopl.com/informacyjne-poza- … t-ddo.html

a tu porównanie do WOW-a - nie wiem czy zgodne z prawda bo w WOW-a nigdy nie grałem:

http://forum.ddopl.com/viewtopic.php?f=42&t=409

Piszesz, że WoW jest bardzo fajny, ale proponujesz mi Aiona… dziwne :stuck_out_tongue:

Co do DDO to autor który porównał tą grę i WoW’a, sam ma teraz w podpisie na Xfire 1041 na WoWie… Samo świadczy chyba o tym że się wciągnął.

Runes of Magic - miałem przyjemność grać. Bardzo fajna jednak przypomina mi Last Chaos, której nie lubię.

Bardziej chodziło mi o to którą wybralibyście na moim miejscu z tych które podałem, wykorzystując dane ‘wymogi’.

L2 odpadło bo wyczytałem że ma ubogą swobodę ruchu.

WoW, Aion czy LOTRo? :stuck_out_tongue:

Mnie podobaja sie wszystkie z tym że Aion ma takie… dziwne platformy po których się skacze… a właściwie lata z jednej na drugą co mnie odrzuca.

Co do gry w RL - gram również wystarczająco, ale należy mi się też chwila relaksu. Abonament nie ma większego znaczenia…

A co do “WoW trial nie pobiera żadnych 10gb tylko na start około 100-200mb i reszte potrzebnych rzeczy pobiera podczas grania czego się nawet nie odczuwa”

to trial waży 3,3mb, później zanim włączy się gra dociąga sie 4,5mb :slight_smile: troche różnicy jest.