Proszę o opinie dot. Radeona Asus 4870X2

Co sądzicie o tej karcie. Mam zamiar ją nabyć. Prosiłbym o ew. uwagi. podobną wadą jest głośna praca wentylatorów. Słyszałem , że pracują jak odkurzacz. Czy to prawda , czy ktoś przesadza? Aktualnie posiadam Radeona 4870 .

Link do specyfikacji karty:

http://pl.asus.com/products.aspx?l1=2&l … odelmenu=1

Jeżeli posiadasz Radeon-a 4870 to kupno 4870x2 większego sensu nie ma., bo rzadko kiedy zysk z posiadania drugiego GPU będzie wynosił 80%. Poczekaj do końca roku , bo w tym roku ma być znowu zmiana warty w tym segmencie i być może wtedy to będzie miało jakiś sens. DO tego czasu R4870 spokojnie wystarczy zwłaszcza do tego monitora i telewizora (zwłaszcza jeżeli jest tylko HD Ready).

Nie zapomnij że do takiej karty jak 4870X2, E6300 podkręcony do 3Ghz to sporo za mało. To nawet trochę za mało jak dla Radeon-a 4870.

Jak każda “kanapka” wydaje mi się, że nie opłaca się kupować.

Poza tym w kilku grach i tak nie wykorzystasz obydwu rdzeni, tylko jeden

Wracając do opinii, w tej chwili to najmocniejszy Radeon, większych problemów by z nim nie było

W nawiązaniu do posta dotyczącego poszukiwania proca , chciałbym Ci mądry kolego wyjaśnić :

Monitor zmieniłem na iiyamę B2403WS FullHD i efekty już widać. Co do procka - nie widzę , że specjalnie niedomagał. Cyba , że wyjaśnisz mi co wg Ciebie ,że “E6300 podkręcony do 3Ghz to sporo za mało. To nawet trochę za mało jak dla Radeon-a 4870” ?

A gry ? Bajka. Filmy w HD - bajka.