Proszę o opinie na temat płyty Asus P5KPL-AM SE

Witam. Składam siostrze komputer i kupiłem po okazyjnej cenie płytę jak w temacie. Co o niej sądzicie? i czy nadaje się jeszcze do dalszej rozbudowy? Nie będzie to potwór ma służyć do starszych gier i internetu. Obecny procesor to pentium 4 2.8Ghz

Z tego co wiem procek 2 rdzeniowy pójdzie. Mam również płytę z firmy ASUS i jestem zadowolony. Jedna z lepszych firm mam już 2 komputer z płytą tej firmy i jest bardzo dobrze. Co do rozbudowy nie jest w tym modelu imponująco ale jeżeli do internetu i starszych gier powinno w pełni spełnić wymagania :wink:

Płyta zdecydowanie budżetowa. Możliwości rozbudowy to tutaj za dużej niema. Tylko dwa sloty na pamięć DDR2 to mało np. 2x1GB (tak mi się wydaje, lepiej 2x2GB). Ma zintegrowaną grafikę, ale ma slot PCi więc można dołożyć kartę graficzną. Rozbudowa lub zmiana konfiguracji dotyczy tylko procesora (na podstawce 775) i karty graficznej. Jeżeli zapłaciłeś za niewiele (80-100PLN) to moim zdaniem jest OK, ale z 4GB ramu.

Płyty Asusa są uważane, za stabilne i dopracowane. Obecnie korzystam z rozwiązań firmy ASUS (pł. główna + kart graficzna) i mogę potwierdzić to stwierdzenie.

Ogólnie jak narazie konfiguracja to pentium 4 2.8GHz 1gb ramu geforce 7300 gs 256mb i dysk samsung 80 gb na sata :stuck_out_tongue: myślę żeby jej kupić jakiś dwurdzeniowy procek oddać 1gb ramu które mi zawala szufladę i potem dokupić jakiś większy dysk :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dysk większy na pewno wejdzie co do kart jest PCI to pójdzie karta. A co do procka to ta płyta chyba z intela same obsługuje zobacz jak tam jest :slight_smile: Na stronie producenta pisze co idzie :slight_smile: