Prosze o opis zasilacza tagan

Witam kupiłem zasilacz Tagan i mam prośbe nie wim co to jest?

c427d6542b531e2c.jpg

Po co to jest, ja myśle że to do pracy wentylatorów ale nie jestem pewny. I prosze osoby które mają taki sprzet o wytłumaczenie bo w instrukcji nie ma.

Tak, to sluzy do zmiany predkosci pracy wentylatorow.

Dokładnie tak, jak myślisz.

Jest to przełącznik zakresu obrotów wentylatora.

Normal zapewnia cichą pracę, a Turbo lepsze chłodzenie.

Jeśli zestaw nie obciąża zasilacza więcej niż w 75% mocy skutecznej, to możesz ustawić Normal.

Jeśli obciąza więcej niż 75%, to wówczas lepiej dla bezpieczeństwa zasilacza ustawić Turbo.

Tylko co to znaczy “Jeśli zestaw nie obciąża zasilacza więcej niż w 75% mocy skutecznej, to możesz ustawić Normal.”

Co to jest moc skuteczna i jak to spawdzić?

A jakiej jest mocy twoj zasilacz i jakie ma natezenia na konkretnych 12V??

No to prosze:

natężenie przy napięciu +3.3V 24 A

natężenie przy napięciu +5V 24 A

natężenie przy napięciu +12V1 20 A

natężenie przy napięciu +12V2 20 A

natężenie przy napięciu -12V 0,8 A

natężenie przy napięciu +5VSB 3 A

Poniżej łącze do strony producenta bardzo dobrych zasilaczy, na której są podane przykładowe obciążenia zasilaczy w przykładowych konfiguracjach:

http://www.chill-innovation.com/howmuch.htm

Adam16, spokojnie puscisz go na normal i bedzie chodzil cicho, milo i stabilnie ;]

:shock: CO WY TU WYPISUJECIE! :shock:

  1. TAGAN jest wyposażony w system TSCT (Tagan Silence Control Technology), której zadaniem jest dostosowanie prędkości obrotowej wentylatorów do temperatury panującej we wnętrzu zasilacza. Wentylatory mają przyśpieszać dopiero gdy obciążenie systemu wzrasta powyżej 75%. Nic nie trzeba przestawiać!

  2. Odnośnie przełącznika “Turbo” pozwala on połączyć kilka linii +12V w jedną mocniejszą (na przykład w modelu 900W, jego 6 linii 20A można przekształcić w jedną o obciążalności 70A, w modelach 400W i 500W 2 linie +12V w jedna 20A). Przydatne, jeżeli chcemy pobawić się w ekstremalne pokręcanie.

btw. TAGAN właśnie taki jest :mrgreen:

To ja mam ustawić na normal czy turbo bo już zbaraniałem #-o :o

Zostaw na normal