Proszę o pomoc CPU Smart fan target

Witam posiadam płytę główną  MSI 990FXA-GD80 (MS-7640) oraz procesor OctalCore AMD FX-8320, 3700 MHz (18.5 x 200) gdy wchodzę w bios w setings i hardware monitor mam tam opcję CPU smart fan target która jest wyłączona czy opcja cPU smart fan target ustawia temperaturę jaką powinien utrzymywać układ regulacji? i czy  poniżej powinien zmniejszać obroty? obecnie bios jest na ustawieniach domyślnych w biosie temperatura procesora odrazu wacha się na 77 stopni celciusza a kiedy patrze w AIDA64 55 na rdzeniach po 47 48 zaś w hwmonitor 48 czy ustawiać jakoś opcję smart fan target bo jeśli tak to jak pomuszcię bo w niej tylko mogę wybrać temperatury 40 45 50 55 60 65 70 oraz prędkość cpu mini fan czy też sys mini fan jakoś tak to się nazywa bo 4 inne opcje to dwie są ustawione na auto a dwie na 100% i ich wolę  nie ruszać pomocy 

 

A teraz konkretnie, w czym problem?

 

Jak jest OK z chłodzeniem CPU, to nic nie rób.

 

Cooler na CPU masz boxowy, czy inny?

 

Program Core Temp uruchom, pograj z 20 minut i wrzuć scren z tego programu.

Opcja służy do tego co się domyślasz (u mnie jest powiązana z opcją SMART CPU FAN). W target ustawiasz temp której nie chcesz przekraczać. W zależności od aktualnych temperatur BIOS steruje odpowiednio obrotami wentyla tak aby przy niskich kręcił odpowiednio wolno (cicho). Przy zbliżaniu się do temperatury granicznej będzie sukcesywnie podkręcał obroty. U mnie ta opcja działa w zasadzie jak trzeba z tym że reaguje sporo wcześniej niż ustawienia w BIOS, przy temp około 10*C kręci już na maksa.

Bo komputer mi się teraz troche przywiesza jak oglądam coś na youtube AIDA64 pokazuje 58 59 stopni celciusza i tak samo hwmonitor a jak skanuje kompa esetem to dobiega do 65 a chłodzenie nie jest boxowe tylko większe