Proszę o pomoc i sprawdzenie logów

Proszę o sprawdzenie logów, mam tu zaśmieconego laptopa którego przeskanowałem Adwcleanerem, znalazło ponad 300 elementów i dalej coś jest nie tak…

  • w firefoxie “System zakładek i historii nie będzie działał, ponieważ jeden z plików programu Firefox jest używanyprzez inną aplikację. Niektóre programy związane z bezpieczeństwem mogą powodować ten problem.” i nie wiem czemu nie mogę zmienić ustawień firewalla (włączyć ani wyłączyć).

FRST
Addition

Z góry dziękuję za pomoc. :slight_smile:

Shortcut

Odśwież program firefox https://support.mozilla.org/pl/kb/przywracanie-domyslnych-ustawien-firefoksa-latwe-r
Zostaną jedynie zakładki i hasła.

Powinieneś odinstalować DarkEra ponieważ coś jest w nim wykrywane.

Pobierz i zainstaluj malwarebytes anti malware i przeskanuj nim komputer, tylko wyłącz skanowanie w czasie rzeczywistym żeby nie dublować ochrony

Odinstaluj przestarzały Adobe Flash Player
Jak nie korzystasz to odinstaluj Adobe Flash Player i Java
Możesz jak chcesz zamienić Adobe Reader na lżejszą SumatraPDF

Do firewalla zalecałbym przeinstalowanie całego avasta(jeżeli to jego firewalla używasz) albo skorzystanie z programu tinywall

W CCleaner w narzędzia - > Zaplanowane zadania - zrób screena z wyłączoną opcją tryb zaawansowany

Wtrącę się.
Odinstaluj DarkEra, pojawiło się jednocześnie z infekcją.
Możesz udostępnić wynik skanu ADWCleaner? Znajdziesz go jako plik txt z nawiasem kwadratowym, np. [S3], wybierz najwyższy (najnowszy), są w katalogu C:/ADWCleaner
Są jeszcze pliki i katalogi, które pojawiły się w tym samym czasie, prawdopodobnie znalazłbym je w tym właśnie wyniku skanu.

Usuń wszystko po TuneUpUtilities (razem z TuneUp)
Uruchom potem komputer