Proszę o pomoc! notebook vr610


(Tesior87) #1

witam!

mam nadzieję, że tym razem w odpowiednim dziale:)

mam notebooka msi vr610. kupiłem go jakiś rok temu, WTEDY byl dla mnie rarytasem..dziś zauważam coraz więcej szkopułów, które nie tylko potrafią zdenerwować, ale i uniemożliwiajż bezstresową pracę i granie (nawet nfs mw mi się zacina, choć kiedyś tak nie było..)..

proszę o pomoc i doradzenie co warto byłoby wymienić lub dodać do sprzętu, aby w najbliższym czasie móc cieszyć się jego posiadaniem. nie potrzebuję statku kosmicznego, ale sprawnego notka..mam do wydania 400- 500 zł. prośbe kieruję do was, gdyż sam nie bardzo znam się na tego typu sprzęcie. i tu prośba dodatkowa - średnio specjalistyczny język:D taki żarcik..

oto parametry mojego sprzętu (:D):

procesor AMD Athlon 64 X2 Dual-Core Processor TK-55, 1799 MHz

pamieć RAM 895 MB

grafika ATI Radeon X1200 Series

dysk WDC WD1200BEVS-22UST0 ATA Device

system operacyjny (fabrycznie) Vista Home Edition 32-bitowy

co jeszcze potrzebne, aby coś dało sie ustalić - piszcie proszę..


(funbooster) #2

Procesor mógł by być trochę lepszy i 2 gb ramu. Oraz wyrzuć viste bo tylko zjada pamięć.


(Agatonster) #3

tesior ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Tesior87) #4

nad tą vistą myślałem, już po godzinie od kupna miałem xp:) ale , nie pamiętam jakie, miałem problemy ze ściągnięciem sterów...czy uda mi się dopasować stery do wszystkiego??


(funbooster) #5

Jak poszukać w google to tak :slight_smile:


(Tesior87) #6

a żeby np pograć w nowsze gry (czyt.: bardziej wymagajace) typu Crysis, Far Cry 2 (co do ostatniej- kumpel ma podobnie zbudowanego notka ijemu śmiga..), co proponujecie podmienić? karta graficzna?? tylko wtedy pewnie płyta do wymiany..a jak płyta, to połowa bebechów..a to pewnie nie da się w 500 zł zmieścić, co?? :]

i jeszcze z innej beczki przy okazji..czy da się odinstalować vistę i wrzucić xp bez utraty wszystkiego, co mam na twardym?? do visty mam płytę 'recovery', nijak się nie da sformatować tylko dysku C:....:confused: zawsze muszę nagrywać pierdoły przed formatem..


(Wiktor 1996 96) #7

a to jest laptop i grafy w tym modelu nie wymienisz jedyne co możesz wymienić to ram i dysk


(Tesior87) #8

i nie ma możliwości wmiany grafiki?? hmm...to słabo..:expressionless:

-- Dodane 09.04.2009 (Cz) 22:52 --

a co z procesorem, 'podlega' wymianie?

jeśli o pamięć chodzi, musi to być identyczna kość jak ta, która już tkwi w notku (jest 1GB, jednak nie wiem jak sprawdzić firmę i właściwości..dodać mogę tylko drugie tyle..)?? czy też mogę kupić pierwszą z brzegu?? a może bardziej oplacalne (mam na myśli zarówno kasę, jak i wydajność) byłoby kupienie kości 2GB?? pomóżcie, proszę..


(Dawiditrych) #9

@Teperek_Karol,z procesorem i RAM-em dobrze powiedziałeś,ale z Vistą to źle powiedziane.Może i zjada dużo RAMu (u mnie 1,79GB a mam 4GB)


(funbooster) #10

Ja tam do visty nie chce się zbliżać poczekamy na finalną wersje windowsa 7.


(Wiktor 1996 96) #11

do laptopa musisz włożyć ram so-dimm no i DDR2