Prosze o pomoc - odinstalowałem sterowniki i mam bootlopa

Sprzęt:

Prockek: i3 530 clarkdale 2,93 Ghz

Płyta główna: P7H55-M LX

Karta graficzna: Radeon HD 5770 1 GB

RAM: 8 GB DDR3 1333 Mhz

System:

Windows Home Premium 64 bit

Miałem stery do radeona w wersji 13.9 (najnowsze), ale musiałem zainstalować starsze - 12.8 (pewna gra tego wymagała).

Więc ściągam instalke catalysta 12.8 i instaluje, jednakże instalacja nie idzie, bo wyskakuje info, że stery są aktualne. Postanowiłem więc najpierw odinstalować nowe a potem zainstalować stare.

Wchodzę jeszcze raz w instalkę 12.8, ale zamiast instaluj, wybieram deinstalazję (ekspresową).

Zostaję poinformowany, że:

“Zostaną usunięte WSZYSTKIE sterowniki i aplikacje AMD. Oznacza to, że zostaną usunięte sterowniki graficzne, sterowniki chipsetów, sterowiki USB i dźwięku, a także składniki oprogramowania, takie jak Control Center i HYDRAVISION”.

Myślę sobie - Ok, tak musi być, za chwilę i tak zainstaluje to ponownie w starszej wersji. Przechodzę dalej, rozpoczyna się deinstalacja, w trakcie której komp się restartuje i łapie bluescreena (lub w odwrotnej kolejności, nie jestem pewien).

Od tego momentu przy próbie normalnego uruchomienia, komp łapie bootloopa.

Problemem oczywiście naprawi instalacja sterowników, które usuwałem.

Więc wchodzę w tryb awaryjny (z którego zresztą teraz piszę), odpalam instalkę 12.8 i klikam instalację. Wita mnie błąd o treści:

“Nie można załadować sterownika wykrywania”. I tyle. Nie mogę zainstalować sterów.

Piszę do was, bo nie wiem jak zainstalować te stery, a nie chcę jeszcze bardziej zje*** sytuacji.

PS. Przy próbie uruchomienia catalysta wyskakuje ten błąd:

“Nie można uruchomić AMD Catalyst Control Center. W programie AMD Catalyst Control Center nie ma już żadnych ustawień, które można skonfigurować.”

Znajdzie się tu jakiś spec ?

PS2.

Zainstalowałem Driver Cleaner Pro 1.5, z listy wybrałem ATI oraz ATI CCC.

Kliknąłem start.

Nic to nie zmieniło.

A sprawdź ostatnią dobrą działającą konfigurację.

Tryb awaryjny i masz taką opcję - uruchom ją, może przywróci pełną konfigurację sprzed awarii lub użyj przywracania systemu?

Zadziałało, system uruchomił się normalnie.

Co zauważyłem?

Catalyst nie uruchamia się. Nawet żadnego błędu nie ma.

Aero jest wyłączone i nie można go włączyć.

Po przejściu w personalizuj -> kolor okna i wybraniu konfiguracji z paskiem aero nic się nie zmienia. Jak zamknę to okno i otworzę jeszcze raz to znowu mam “podstawowy kolor okna”.

Przy uruchamianiu odtwarzacza QuickTime wyskakuje:

“Program C:\Windows\system32\aticfx32.dll nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows albo zawiera błąd bla bla”, mimo to muzyka odtwarza się bez problemu.

Przy uruchamianiu pewnej gry wyskakuje podobny błąd jak wyżej, tylko ścieżka nieco inna - C:\Windows\SysWOW64\aticfx32.dll

Podatko nie mogę uruchomić tej gry bo launcher nie mówi mi, że nie spełniam minimalnych wymagań (chyba nie wykrywa mi sprzętu).

EDIT.

Wszedłem do menadżera urządzeń -> PPM na karte graficzną i aktualizuj sterownik, wyskoczył inny bluescreen. Znowu dałem opcję z ostatnią dobrą konfiguracją, teraz doszedł nowy problem - rozdzielczość ekranu zmniejszyła się do 1024x768, w wyborze rozdzielczości mam różne dziwne rozdzielczości do wyboru, których normalnie nie mam (moja normalna rozdziałka to 1360x768 a teraz mogę wybrać nawet 1920x1440). W menadżerze urządzeń koło karty graficznej pojawiła się ikonka “!” w ostrzegawczym trójkącie.

Opcja przywróć sterownik nie działa.

Teraz też nie wyskakują już te dwa błędy z aticfx32.dll. Dobra, ja już nic nie psuję.

Instruuj ;_;

EDIT

Uruchomiłem ponownie komputer, było jakieś sprawdzanie dysku C, usunęło jakieś błędy i od tej pory nie działa mi moja laserowa myszka, sprawdziłem kabel.

To namieszałeś?, trzeba było zrobić przywracanie systemu do takiego punktu, gdzie wszystko było OK.

Daj scren smart dysku z HD Tune, opcja health.

Usuń błędy na partycji/dysku systemowym, wyczyść system np: Ccleanerem.

Wstałem rano, myszka działa. Zainstalowałem te cholerne stery 12.8, restart kompa. Wszystko wygląda dobrze, normalna rozdziałka, aero, brak błędów o aticfx32.dll.

Jest teraz już tylko 1 problem do zwalczenia.

Niektóre programy się nie uruchamiają, inne tak. W wypadku tych co się nie uruchamiają wyskakuje błąd - XXX przestał działać.

Może te programy korzystają z czegoś wspólnego?

Przykładowe programy, które działają:

  • Photoshop,

  • Opera,

  • GG,

Przykładowe programy, które nie działają:

  • BESTplayer (portable) (ntdll.dll)

  • Steam (StackHash) (już działa)

  • Sony Vegas

  • Camtasia (StackHash) (już działa)

  • QuickTime Player (StackHash) (już działa)

  • Mafia 2 (ntdll.dll)

  • Galeria Windows Live (ntdll.dll)

Co ciekawe, każdy program, który miał problem ze StackHashem, udało mi się naprawić poprzez wielokrotną próbę odpalenia.

Sprawdź sprzęt i może trzeba się zastanowić nad świeżym systemem?

Daj smart dysku.

Może zawirusowany?

Zaszliśmy tak daleko, nie można się poddawać :?

Komp jest czysty.

Dysk OK.

Próbuj, jak dany program nie działa, odinstaluj go, czyszczenie systemu, restart i ponowna instalacja.

No tak, ale to raczej nie rozwiąże problemu.

Bo co z tym programem portable?

Mam kolejnego pomysła, ale wolę o nim powiedzieć zawczasu.’

Pobrałem z neta (spoko, z bezpiecznej strony) ntdll.dll.

Może spróbuję go wrzucić do system32 oraz SysWOW64? Może został jakoś uszkodzony?

EDIT.

Plik pobrałem ze strony dll-files.

W instrukcji było powiedziane, aby zrobić tak jak napisałem wyżej lub wrzucić bezpośrednio do folderu z programem, który nie działa.

Sprawdziłem drugi sposób na przykładzie Mafii 2 - no i działa.

To co? Może spróbuję wrzucić do sysów?

Dodane 13.10.2013 (N) 11:23

Ehh, spróbowałem to zrobić, ale wyskoczył blue screen, więc wbiłem na linuxa i przywróciłem poprzedni ntdll.dll

Czyli to nie działa.

Jakieś pomysły oprócz formata?

Dodane 13.10.2013 (N) 11:41

Spróbuję opcji sfc/scannow

Dodane 13.10.2013 (N) 12:14

scf/scannow nie rozwiązało problemu

Dodane 13.10.2013 (N) 12:16

Widzę, że mam punkt przywracania systemu ok 1h przed całą tą historią.

Oby to podziałało.

Dodane 13.10.2013 (N) 12:33

Ostatnia deska ratunku - przywracanie systemu, PODZIAŁAŁO :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Można zamknąć.