Proszę o pomoc! Oszustwo allegro

(Mateusz Weiss) #1

Witam,

Kupiłem laptopa na allegro. Dziś przyszedł. Okazało się, że ma założone hasło na bios. Nie było o tym nic mowy w opisie aukcji. Co mam teraz zrobić?

Proszę pomóżcie, poszła niemała kasa, a kompuitera jak nie było tak niema.

POMOCY!

(Danielson) #2

Zapytaj sprzedawcę o hasło, bądź poszukaj w w necie haseł uniwersalnych.

(Dnpln) #3

jeżeli okazałoby się, że laptop był kradziony i hasło zostało założone przez użytkownika i mam mało wspólnego z hasłem standardowym, a tak pewnie jest, to małe szanse na odgadnięcie hasła.

(Chillout) #4

Każdy produkt jest ubezpieczony na allegro. Jeżeli zostałeś oszukany skontaktuj się z allegro i postaw jasno sprawę.

(Mateusz Weiss) #5

Czekam na odpwoiedź od sprzedawcy. Napisałem około godziny temu. Próbowałem uniwerslane, nie daje rady żadne.

On miał 3 takie komputery, jeden sprzedał i jest komentarz, do drugiego już nie ma, ja nie wystawiam narazie.

Co mam zrobić, jeżeli nie odpowie?

A właśnie, ten ze zdjęć miał inną klawiaturę (qwerty) a ja mam niemieckę qwertz. Więc tu się on też nie zgadza z opisem, a ja specjalnie kupiłem ten bo z tych przeglądanych to tylko ten "miał" taką klawiaturę (qwerty),a tu co ? qwertz. Chcę go reklamować. Co mam w tej sytuacji zrobić? Pisać do allegro?

(fiesta) #6

Hasła uniwersalne powinny zawsze zadziałać przy danym biosie, bez względu na to jakie założył użytkownik. Więc o jakim zgadywaniu mówisz??

Czy w opisie aukcji było zastrzeżenie że na BIOS jest założone hasło ??

Na pewno nie bo nie wpływa to na towar i jego cenę.

Jedyne do czego możesz się przyczepić to ten inny układ klawiatury, choć przyznam że to powód raczej błahy i wątpię że cokolwiek wskórasz.

To że ktoś ci sprzedał używanego laptopa z założonym na biosie haśle nazywasz oszustwem :x

(Mateusz Weiss) #7

Napisałem, że nie było nic takiego napisane.

(fiesta) #8

Więc nie możesz mieć do niego o to pretensji .

8)

(Mateusz Weiss) #9

Nie wiem, ale według mnie to właśnie nie jest zgodne z opisem. Bo powinien napisać, że jest hasło.

(Goodprogram) #10

a jak to nazwać, skoro w opisie aukcji o tym nie wspomniał ?

(fiesta) #11

Podaj jaki typ biosu masz na tym lapku. Każde hasło na BIOSIE jest do obejścia, jak nie przez hasło uniwersalne to przez reset biosu do ustawień fabrycznych.

8)

(Mateusz Weiss) #12

To jest Fujitsu SIemens E8010. Bios jakiś phoenix jak się włącza.

(fiesta) #13

Jak ktoś ściąga na kilogramy laptopy z wystawek na zachodzie i wystawia je na Allegro po śmiesznej cenie ??

Hasła uniwersalne do biosów phenix:

Inne metody po wpisaniu w google słów kluczowych:

8)

Jeżeli to Siemens spróbuj hasła:

Jeżeli to nie pomoże metoda zresetowania BIOSU:

(Mateusz Weiss) #14

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Jak się włącza windows to zaraz wyskakuje bsod.

TERAZ ZOBACZYŁEM ŻE TO NIE JEST TEN MODEL. MIAŁ BYĆ E8010 A JEST E8020D.

(Airborn) #15

o oszustwie mógłbyś mówić, gdyby autor aukcji napisał, że na bios nie ma założonego hasła. a tak, to jest to co najwyżej niedomówienie...

co innego różnica modeli...

(Mateusz Weiss) #16

No właśnie, ja kupiłem E8010, ale jak chciałem zobaczyć dokładnie (odwróciłem do góry nogami, zobaczyć jaki to jes) to nie jest wogóle ten model.

Co mam zrobić w tym wypadku?

(Danielson) #17

Najpierw skontaktować się ze sprzedawca i spróbować załatwić sprawę polubownie, jeśli to nie poskutkuje to zgłosić sprawę allegro wypełniając odpowiedni formularz, http://www.allegro.pl/contact/contact3.php.

Pozdrawiam,

Danielson

(Mateusz Weiss) #18

Dziękuję za odpowiedź. Napisałem do sprzedawcy. Czekam na odpowiedź. Jak nie odpowie to sprawę kieruję do allegro.