Proszę o pomoc! Oszustwo allegro

Witam,

Kupiłem laptopa na allegro. Dziś przyszedł. Okazało się, że ma założone hasło na bios. Nie było o tym nic mowy w opisie aukcji. Co mam teraz zrobić?

Proszę pomóżcie, poszła niemała kasa, a kompuitera jak nie było tak niema.

POMOCY!

Zapytaj sprzedawcę o hasło, bądź poszukaj w w necie haseł uniwersalnych.

jeżeli okazałoby się, że laptop był kradziony i hasło zostało założone przez użytkownika i mam mało wspólnego z hasłem standardowym, a tak pewnie jest, to małe szanse na odgadnięcie hasła.

Każdy produkt jest ubezpieczony na allegro. Jeżeli zostałeś oszukany skontaktuj się z allegro i postaw jasno sprawę.

Czekam na odpwoiedź od sprzedawcy. Napisałem około godziny temu. Próbowałem uniwerslane, nie daje rady żadne.

On miał 3 takie komputery, jeden sprzedał i jest komentarz, do drugiego już nie ma, ja nie wystawiam narazie.

Co mam zrobić, jeżeli nie odpowie?

A właśnie, ten ze zdjęć miał inną klawiaturę (qwerty) a ja mam niemieckę qwertz. Więc tu się on też nie zgadza z opisem, a ja specjalnie kupiłem ten bo z tych przeglądanych to tylko ten “miał” taką klawiaturę (qwerty),a tu co ? qwertz. Chcę go reklamować. Co mam w tej sytuacji zrobić? Pisać do allegro?

Hasła uniwersalne powinny zawsze zadziałać przy danym biosie, bez względu na to jakie założył użytkownik. Więc o jakim zgadywaniu mówisz??

Czy w opisie aukcji było zastrzeżenie że na BIOS jest założone hasło ??

Na pewno nie bo nie wpływa to na towar i jego cenę.

Jedyne do czego możesz się przyczepić to ten inny układ klawiatury, choć przyznam że to powód raczej błahy i wątpię że cokolwiek wskórasz.

To że ktoś ci sprzedał używanego laptopa z założonym na biosie haśle nazywasz oszustwem :x

Napisałem, że nie było nic takiego napisane.

Więc nie możesz mieć do niego o to pretensji .

Nie wiem, ale według mnie to właśnie nie jest zgodne z opisem. Bo powinien napisać, że jest hasło.

a jak to nazwać, skoro w opisie aukcji o tym nie wspomniał ?

Podaj jaki typ biosu masz na tym lapku. Każde hasło na BIOSIE jest do obejścia, jak nie przez hasło uniwersalne to przez reset biosu do ustawień fabrycznych.

To jest Fujitsu SIemens E8010. Bios jakiś phoenix jak się włącza.

Jak ktoś ściąga na kilogramy laptopy z wystawek na zachodzie i wystawia je na Allegro po śmiesznej cenie ??

Hasła uniwersalne do biosów phenix:

Inne metody po wpisaniu w google słów kluczowych:

Jeżeli to Siemens spróbuj hasła:

Jeżeli to nie pomoże metoda zresetowania BIOSU:

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Jak się włącza windows to zaraz wyskakuje bsod.

TERAZ ZOBACZYŁEM ŻE TO NIE JEST TEN MODEL. MIAŁ BYĆ E8010 A JEST E8020D.

o oszustwie mógłbyś mówić, gdyby autor aukcji napisał, że na bios nie ma założonego hasła. a tak, to jest to co najwyżej niedomówienie…

co innego różnica modeli…

No właśnie, ja kupiłem E8010, ale jak chciałem zobaczyć dokładnie (odwróciłem do góry nogami, zobaczyć jaki to jes) to nie jest wogóle ten model.

Co mam zrobić w tym wypadku?

Najpierw skontaktować się ze sprzedawca i spróbować załatwić sprawę polubownie, jeśli to nie poskutkuje to zgłosić sprawę allegro wypełniając odpowiedni formularz, http://www.allegro.pl/contact/contact3.php.

Pozdrawiam,

Danielson

Dziękuję za odpowiedź. Napisałem do sprzedawcy. Czekam na odpowiedź. Jak nie odpowie to sprawę kieruję do allegro.