Proszę o pomoc - problem z monitorem MARVIN EX5G/7SE

Piszę do was bo mam problem z monitorem chodzi bowiem o to , że kiedyś to już bardzo dawno temu zmieniłem ustawienia ekranu tzw. OSD takie guziki pod monitorem … posiadam monitor 17’ Marvin EX5G/7SE a rozdzielczosc mam ustawiona na 1024 x 768 … chciałbym się dowiedziec jakie poczatkowe ustawienia powinien miec monitor bo ekran mam albo wysuniety na prawo za bardzo albo nierowny , a przykladanie linijki malo daje …, kulisty itp … nie wiem jak to zmienic poradzcie tzw. klikam na osd i tam h-size, v-size ,pincushion,trapezoid,v-center,h-phase itp… PROSZE O SZYBKA POMOC :slight_smile: Bo jak gram to mi sie ekran zmienia i sie grac nie da bo jest nierowny … tzw. obcina kawalek grafiki lub zminiejsza itp… PLIIS POWIEDZCIE JAKIE POWINNY BYC POCZATKOWE USTAWIENIA ABY DOSTOSOWAC POPRAWNIE EKRAN … !!

może najpierw ustaw sobie odpowiednio odświerzanie ekranu (we właściwościach ekranu w panelu sterowania) :expressionless:

powinieneś mieć gdzieś taką możliwość; np. 1024x768 75MHz… pokombinuj z tym, bo w grach tak się dzieje czasem gdy jest niewłaściwe odświeżanie (w sumie nie tylko w grach) !!

Niestety nie pomogło , prosze jeszcze o jakies rady , jak ustawic aby monitor , ekran dobrze dzialaly :slight_smile: Pozatym jak uruchamiam windowsa , wlaczam komputer to te napisy co sa przy uruchomieniu do konca ich nie widac wychodza w lewa strone poza monitor i tylko tak ok. wieksza polowe ich widac np : gdyby pisalo Desperado to u mnie widac przy starcie perado - bez des… co z tym zrobic … i jak ustawic by ekran byl prosciutki a nie troche kulisty !!

Czyli w systemie jest wszystko w porządku, a przy grach się zniekształca? Bo trochę chaotycznie to opisałeś.

Żeby zredukować kulistość ekranu użyj funkcji Trapezoid i Pincushion.