Prosze o pomoc przy konf. Virtual PC 2007

Witam Państwa :slight_smile:

Mam pytanko. Posiadam notebooka HP Pavilion, z dyskiem 80GB podzielonego po połowie. Na jednym dysku mam XP Pro a na drugim mam Viste Ultimate. Na Viście zainstalowałem Virtual PC 2007 i czy mozna poprzez VPC pracować virtualnie na tym dysku gdzie jest XP??? Jeśli jest taka możliwość to prosze o opis jak to zrobic??

Z tego co widze to on odczytuje tylko wirtualne dyski o roz “VMB” i tez nie wiem co z tym zrobić i jak stworzyć taki wirtualny dysk. Prosze o pomoc

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Pozdrawiam, Przemek

przemek_sbs2k , sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, MVPC odczytuje VMB, sam możesz przygotować sobie taki plik już skorzystać z gotowego np. z systemem operacyjnym. Co do tworzenia, to wykorzystujesz do tego kreator, tworzenia wirtualnego systemu.

Korzystając z okazji mam też pytanie odnośnie tego programu. Chodzi mi o to czy można na takiej maszynie swobodnie instalować oprogramowanie i z niego korzystać. Na przykład gdy zainstaluje antiwirus albo firewall w wersjach Beta to czy będą działać (pomijając niedokonałosci wersji Beta) i bedzie można je swobodnie testować. Czytałem na jakiejś stronie, że programy można instalować ale czy ktoś robił to osobiście. Chciałbym zasięgnąć opini testerów. Chodzi mi głównie o funcjonowanie Internetu na takiej maszynie (firewall).

Hashi , ja na wcześniej postawionym przez siebie virtualnym systemie normalnie instalowałem programy i normalnie działał mi na nim internet. Polecam programy tego typu, do testowania są super.

Właśnie o to mi chodzi. Trzeba będzie przetestować.

Ciekawi mnie czy firewall funkcjonuje prawidłowo na takiej maszynie wirtualnej. Zastanawiałem się jeszcze nad VirtualBox 1.4.0 ale nie wiem czy ma taką samą funkcjonalność.