Proszę o pomoc przy tworzeniu strony www

Serdecznie witam wszystkich zainteresowanych moim wątkiem. Mianowicie mam taki problem:

Jestem studentem informatyki i mam zrobić projekt strony www. Ma być to ranking dziewczyn ( tak sobie wymyślił profesor :))

Znam się troszkę na programowaniu oraz na tworzeniu stron www. Problem polega natomiast na tym iż w takiej stronie potrzebne będzie utworzenie loginu oraz hasła dla każdego użytkownika ( rejestracja ). Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić od czego się zabrać . Wszystko to będzie robione w Visual Web Developer (zalecony przez wykładowcę) ale jeśli jest np. jakiś inny lepszy program z chęcią poeksperymentuję. Do tego wiem też iż muszę utworzyć bazę danych w której będ przechowywane informacje na temat użytkowników. Teraz mam pytanie czy baza danych może być zrobiona w Microsoft Office Access czy musi być w MySql.

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc od was porady kursy i wskazówki bardzo mile widziane. Obecnie czytam kursy

Liczę na waszą pomoc

Więc będziesz musiał użyć elementy html,php oraz mysql.

Albo

Tutaj masz gotowy skrypt rejestracji oparty o mysql. :slight_smile:

http://forum.php.pl/index.php?showtopic … =0&start=0

Dzięki już się biorę za materiały które posiadam :slight_smile:

A tak przy okazji czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć o co chodzi. Zrobiłem zwykłą stronę dałem kilka obrazków i jakiś tam tekst. Wszystko tworzone w VWD. Zarejestrowałem się na stronie gdzie można za darmo założyć stronę. Ale niestety po załadowaniu plików na ftp nie pokazuje się strona tylko błąd.

Błąd 403


Nie masz uprawnień do przeglądania zawartości tego katalogu.


Prawdopodobnie nie umieszczono w nim poprawnego pliku startowego (index.htm, index.html, index.php, index.php5).

O co chodzi i skąd mam wziąć któryś z tych plików bo przy tworzeniu strony www w VWD nie robi mi takich plików :frowning:

Zapewne pdg.pl

Wrzuć pliki do katalogu public_html

wiem wiem gdzie powinien znajdować się plik :slight_smile: ale jest problem VWD podczas kompilowania i zapisywania nie tworzy mi pliku index.html. Czemu ??? I co mam z tym fantem zrobić ?

a jaki tworzy?

aspx?

Default.aspx

Default.aspx.designer.vb

Default.aspx.vb

Nie za bardzo to wszystko rozumię a nie ma komu wytłumaczyć :frowning: Ale dodam też że mam plik Web.config w którym znajduje się:

<?xml version="1.0"?>

w folderze bin znajsuje się plik o nazwie Ranking lasek.xml :slight_smile: (ranking lasek - tytuł strony )

Wydaje mi się że przecież to właśnie o ten plik chodzi wrzucam go na serwer i nic ciągle błąd w sumie to wrzuciłem wszystkie pliki jakie tam miałem. Konto założyłem na yoyo.pl

Tego nie zrobisz na serwerze z php. Twój serwer musi mieć obsługę ASP.NET, a yoyo.pl tego nie oferuje. Darmowy hostingu ASP.NET nie znajdziesz. Jeśli masz XP pro to możesz skorzystać z IIS. Masz podgląd ASP w VWD.

Bazę danych może to być MSSQL, Access lub MySQL

PS. Koniecznie to musi być w ASP.NET? Łatwiej w php i mysql

nie koniecznie jednak nie znam się na php ani na MySql :frowning: ASP.Net wydaje mi się przystępniejszy choć w sumie też w nim zaczynam więc może lepiej będzie zacząć od php ??? Tak naprawdę to jak już wcześniej napisałem jestem w tym zielony. Kurs html ukończony. Tzn może nie wszystko ale większość już umiem a resztę douczę się w praktyce. Mam zamiar zakupić książkę Helion 2005 PHP i MySQL Tworzenie stron WWW Vademecum Profesjonalisty wyd3

Mam egzemplarz w postaci elektronicznej jednak to nie to samo. Poza tym tam jest też płyta z przykładami. Proszę o pomoc bo ja nie wiem co mam robić i od czego zacząć.

mawej wydajesz się być osobą obeznaną w tych tematach co mi proponujesz od czego zacząć ?? Html już opanowany oczywiście nie do końca bo w kilka dni się nie a to wszystko później wychodzi w praktyce.

Co teraz php i MySql ?? Zakupić książkę ?? Jest to jednak Vademecum Profesjonalisty i nie wiem czy dużo z tego zakumam. Wydaje mi się że jestem kumaty ale różnie to bywa :slight_smile:

Ps. Poza tym html jest banalnie prosty jak dla mnie w szczególności jeśli ma się coś takiego do pomocy jak VWD :slight_smile: a co z xhtml z tego co się orientuje są one prawie identyczne (składnia) jednak dostrzegłem sporo różnic. Nie wiem może źle trafiłem może to nie jest forum dla laików jeśli tak to przepraszam wszystkich za swoją niewiedzę i polećcie mi jakieś forum gdzie mógł bym uzyskać wsparcia od ludzi dobrej woli :slight_smile:

Bardzo dobra książka, jednak jak na początek w php może być Ci ciężko się z nią oswoić.

HTML to podstawa, którą musisz znać, żeby zrobić stronę w obojętnie jakim języku. Różnic między XHTML a HTML jest niewiele, ale są.

Czy miałeś styczność z jakimś językiem oprogramowania (C++, pascal). Jeżeli C++ to brałbym się za php bo oba mają bardzo podobną składnię.