Proszę o pomoc przy Visie - zmiana języka,tworzenie partycji

Witam,

Na początku dodam, iż z systemem wspomniany w temacie mam pierwszy raz styczność dlatego proszę o wyrozumiałość.

Jakiś tydzień temu kupiłem laptopa firmy Dell XPS M1530 z USA.

Oczywiście Vista jest po angielsku a wersja którą posiadam, to: Microsoft Vista 32-bit Home Premium. Oczywiście vosta jest na dysku RECOVERY

Moje pytania:

  1. Pytanie brzmi czy mogę zmienić język na polski, jeśli tak to w jaki sposób, jeśli nie to również proszę o krótkie uzasadnienie.

  2. Jak podzielić dysk na partycję. Jeśli znacie jakiś program to poproszę o dokładne istrujkcje typu (step by step) abym mógł potem z tego skorzystać. Zaznaczam, że viste mam po ang. Czytałem gdzieś ze można podzielić dysk za pomocą narzędzi systemowych, może mi to ktoś opisać krok po kroku?

  3. Czy isnieje możliwość wgrania systemu win XP? Dodam, że suzkałem sterowników 3 dni i nic nie mogłem znależć na XP. Jeśli zna ktoś jakieś stronki będę wdzięczny.

Jednym słowem potrzebuję poradnika dla usera który pierwszy raz styka się z tym systemem.

Za wszelką pomoc dziękuje.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy

NIE. Bo masz wersje Home Premium a tylko Ultimate ma możliwość dogrania pakietu językowego… Ale możesz ściągnąć z internetu vistę po polsku i zainstalować ja na swoim kluczu z naklejki :wink:

Nie wiem jak w przypadku twoich narzędzi recovery jest ale u mnie była możliwość standardowego podziału na dwie partycje… Systemową i dane… Chyba, że chcesz więcej partycji to trzeba by poszperać po programach jednak nie gwarantuje ci wtedy, że w przyszłości przy robieniu recovery system na powrót nie połączy ci wszystkich partycji w standardową… stracisz wtedy wszystkie dane… więc lepiej nie będę ci doradzał w tej kwestii :wink:

Tak. Kwestia tylko czy znajdziesz odpowiednie sterowniki dla podzespołów… Słabo sie starasz bo ja znalazłem w 3 minuty… :wink: forum notebookreview na tym forum masz linki do sterów pod viste i tam gdzieś jest link na forum dell’a tam są do XP…

Dzięki za link chętnie go przejżę :wink:

e:/ niestety z tego co zauwazylem to sa tylko do visty do Xp jkakos nie znalazlem ;/

nie jest to do końca legalne ale sie da…zassysasz z neta system lub porzyszasz od kolegi w języku polskim i instalujesz na swoim kluczu…system bedzie legalny…

patrz faq vista

jak znajdzisz sterowniki to morzeż zainstalować xpeka…

po co cheż wracać tak w ogóle do xpeka?? jak masz 2-rdzeniowego procka i 1,5GB ramu i więcej to nie warto…

jak znajdzisz sterowniki to morzeż zainstalować xpeka…

po co cheż wracać tak w ogóle do xpeka?? jak masz 2-rdzeniowego procka i 1,5GB ramu i więcej to nie warto…

mam dobrego kompa ale kompletnie nie ogarniam visty co innego z Xp znam go praktycznie na wylot dlatego chcę wrócić.

Jeśli ogarnę vistę to możliwe że zostanę ale imo muszę mieć ja po polsku bo kurde wszystkiego po ang nie da się dosłownie zorzumieć jak w ojczystym języku :slight_smile:

Konfiguracja mojego kompa to:

procek core duo 2ghz

ram 3gb

dysk 200gb 7200

grafa: GeForce 8600M Gt 256mb

i takie tam … :wink:

Dziekuje wszystkim za pomoc :smiley:

to zostań przy viście…dużo wydajniejsza przy takim sprzecie…nuie matrw się…po miesiącu przyzwyczaisz sie…system po polsku zrób sobie tak jak opisalem

To jak w końcu: “nie jest to do końca legalne” czy “system będzie legalny”? Jak nie masz pewności, to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Telefon na infolinię MS i można wyjaśnić szybko tę kwestię: otóż nawet posiadając preinstalowaną fabrycznie licencję w wersji polskiej nie możesz użyć do instalacji nośnika OEM od kolegi, bo jest to nielegalne. Do przywracania systemu służy płytka recovery bądź partycja recovery. Innej legalnej drogi nie ma.

Jeśli Vista Ultimate pozwala na zmianę lokalizacji to można skorzystać z programu Windows Anytime Upgrade i uaktualnić system do wersji Ultimate ale finansowo jest to nieopłacalne - taniej wyjdzie zakup nowej licencji OEM (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8& … st+Upgrade).

:roll:

powiem tak…zassanie visty czy pożyczenie nie jest legalne, ale system po instalacji z takiego nośnika jest w pełni legalny…przechodzi aktywacje…

Przejście aktywacji nie jest dowodem na legalność systemu. Zadaj sobie ten trud i zadzwoń na infolinię Microsoftu: 0 801 MS INFO (0 801 674 636).

Pozdrawiam…

:roll: