Proszę o pomoc Toshiba satellite L20-183

Cześć. Jestem posiadaczem Toshiby Satellite L20-183 i od jakiegoś czasu myślę o wymianie w niej czegokolwiek żeby powiększyć jej wydajność. Niestety nie robiłem tego wcześniej i nie bardzo wiem co podlega wymianie w laptopie. Stawiam na dysk twardy ( mam Toshiba MK6034GAX, 60 GB, 5400 rpm, ATA), pamięć RAM ( mam 512 DDR2 4200 533mhz na jednej kości z mozliwością rozszeżenia do 2 GB) i moze by tak cos z grafika albo prockiem ?? Pojęcia nie mam. Czy dysk http://www.ebuyer.com/product/132386 może być, czy lepiej szybszy ?? A RAM http://www.ebuyer.com/product/83934 ??

Czy to zadziała ?? A może są jakieś inne sposoby na ulepszenie mojego kompa. Prosze o porady. Chce zrobic z niego najlepszy w gatunku :slight_smile:

Z góry dziekuje

za równo ramy jak i dysk wybrałeś dobre…, jaką masz kartę graficzną ?? proca teoretycznie też można wymienić…

Karte mam Ati Readon M200 Series, wykorzystuje ona do 128 MB ramu komputera. Procesor to Intel Celeron M 1.6Ghz

Nie wiem gdzie jeszcze mógłbym szukac ulepszeń. Jak jest jakiś software do optymalizacji albo lepszy hardware, napisz prosze.

wygląda na integrę, oddaj lapa do serwisu laptopów w twoim mieście (najpierw uzgodnij cenę i ewentualnie modernizacje) dysk i pamięci wymień sam bo wcisną ci złom. zamiast tego wd może być seagate momentus.

Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Karty niestety nie zmienisz… integra i na 99% nie masz złącza. Jaki masz system?? Bo jak wciśli Ci Viste to faktycznie może topornie chodzić z tą ilością RAM. Mam podobnego lapka z trochę lepszymi podzespołami - większą ilością RAM-u, trochęlepszym prockiem i większym dyskiem twardym i Vista śmiga. Zależy tylko do czego chcesz lapka używać, ja czasem w podróży obejrze jakiś filmik, oczywiście internet zawsze i wszędzie, no i praca w wordzie, oraz troche obrabiam zdjęcia i lapek jak narazie wystarcza. Jeśli chcesz pograć, no to masz jednak przewalone bo problemem jest tu niewymienialna karta…

Cześć to znowu ja. No to lipa z tą kartą troche. A gdyby ją tak podrasować troszkę :twisted: . Sciągnąłem do niej najnowsze (jak sądze) sterowniki : raedon omega drivers v. 4.8.442. Jest z tym ATItool. Może wiecie gdzie i jak zaznaczyć żeby nie wybuchło ??

Dzięki z góry

Pozdro