Proszę o pomoc w doborze routera wifi

Witam moja koleżanka ma lacze stałe o prędkości 100mbit i potrzebuje routera który to obsłuży, czy najdzie się coś do 100 bądź do 150zł? Jeśli nie to ile trzeba by wydać na router i jaki model polecacie?

Asus RT-AC53 polecam. 179 zł w X-Kom. Patrz na routery z WiFi 5Ghz AC i portami LAN Gigabitowymi. Routery do 100-150 zł mają porty LAN 100Mb/s co efektywnie daje 80-90Mb/s po kablu rzecz jasna. Po WiFi aby osiągnać 100Mb/s trzeba AC w 5Ghz i musi to tez obsługiwac laptop czy smartfon.

A ten model TP-Link Archer C2?

Jak chcesz, ja TP-Linka nie polecam bo oni nie dbają o firmware, a tego miałem i miał tragiczne WiFi szczególnie w 5Ghz. Ten co ja ci poleciłem jest naprawde dobry i dobracowany, oraz 3 lata gwarancji producenta i firmware aktualizowany beðzie dopóki Asus bedzie wspierał AsusWRT.

Ma dwa porty LAN gigabitowe i jeden WAN-niebieski. Chyba, ze koleżance potrzebne 4 porty LAN gigabitowe.

Na linii telefonicznej/światłowód czy kablówka?

Łącze kablowe - światłowodowe tzn w mieszkaniu ma zwykły kabel

Mam pytanie nach wile pożyczyłem stary router tp link wr340g i mam problem ze skopiowanie maca z kompa, w WAN kopiuje a w Lan nic się nie zmienia. Da się jakoś zmienić mac adres tego routera?