Proszę o pomoc w doborze zasilacza

WItam, sytuacja jak w temacie. Planuję złożyć budżetowego blaszaka. Zastosowanie komputera: Word, Internet (wielogodzinna praca), Filmy (raz na jakiś czas).

Pozdespoły:

Dysk SSD A-Data SP900 128GB

Pamięć GoodRam DDR3 8192MB 1600MHz

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W

Napęd Asus DRW-24F1ST

Procesor Intel Pentium G3420

Płyta główna ASRock H81M

Obudowa Zalman ZM-T1 PLUS

 

Tak, wiem, wybrałem bardzo mocny zasilacz w stosunku do tego co będzie w środku ale modularne okablowanie w przypadku tak malej obudowy (mini tower) pomoże utrzymać uporządkowane wnętrze komputera. Nie chcę brać też zasilacza “noname”, bo niestety już miałem przypadek gdzie taki zasilacz zawiódł i uszkodzeniu uległy pozostałe podzespoły.

 

Pytanie do was - czy mój tok rozumowania jest słuszny? Jestem podatny na sugestie.

no jak stać cię na ten zasilacz to go bierz.

 

lub 

 

http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-2-lata-door-to-door-vl1-500-622218/

 

w dobrej budzie nie musi być modularne okablowanie wystarczy inteligetnie rozmieścić dyski napedy i odpowiednio przepuścić przewody.

Jak za kolegą, zasilacz w zupełności wystarczy. Swoją drogą, jeżeli ma to pracować wiele godzin na dobę - warto zainwestować, ze subiektywnej praktyki 80% stacjonarek po kilku latach (co nie jest regułą, ale zawsze) zasilacz “uwala” resztę podzespołów - HDD, karty rozszerzeń itd. - nie wspomnę o płycie głównej bo pada pierwsza…

Warto w ten zasilacz zainwestować.

Kable z których nie korzystasz tylko gromadzą niepotrzebnie kurz. Dodatkowo przy awarii/uszkodzeniu któregoś z modularnych kabli po prostu zamawiasz u producenta jedną wiązkę, zamiast odsyłać całość i zabawy w lutowanie.

…kolego zasilacz Thermaltake Smart SE 530W do tego zestawu to jest “przejaw formy nad treścią”, ale jak masz za dużo pieniędzy to go kup. Wyszczególniony w cytacie komputer będzie pobierał ok. 100W (procesor TDP: 54W). 

Z nowych zasilaczy do Twojego komputera polecam Ci nw. zasilacz 450W (z certyfikatem sprawności 80PLUS), o bardzo dobrym stosunku wydajności do cenny. Jego moc jest wystarczająca nawet gdy przyjdzie Ci chęć doposażyć swój komputer w dedykowaną kartę graficzną ze średniej półki cenowej/wydajnościowej np. Radeon R7 260X.

Corsair VS series 450W (CP-9020096-EU), 1x12V(34A), 408W, aktywny PFCCWT80 Plus, (specyfikacja), 3 lata gwarancji.

W innym przypadku wystarcz Ci mniej wydajny i dużo tańszy zasilacz 350W np. jeden z tych:

• DELTA 350W ATX GPS-350FB-100A FV GWR (http://tnij.at/36487) ma dwie linie +12V, 14A i 15A o łącznej obciążalności Pmax=300W 

• FORTRON ATX-350PNR 350W AKTYWNE PFC J400W GW (http://tnij.at/39280) ma dwie linie +12V, 10A i 13A o łącznej obciążalności Pmax=276W.

 


no nie wiem jak mam aerocoola za 130 zł i bude m40 silentium PC i nie widze kurzu przez kable które są wszystkie wyprowadzone z tyłu.

 

jakoś awaria kabla zasilacza nigdy mi się nie zdarzyła komputerów też już troche naprawiłem i jeszcze nie słyszałem żęby komuś uszkodził się kabel.

chyba że ktoś sam sb chciał zrobić modulalarny nożyczkami. A poźniej przypomniało się żę jednak ucioł wtyczke 24 pin:)

Pewnie nie zdarzyło Ci się też wiele innych rzeczy, które jednak mają miejsce :wink: